Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Змінено правила розблокування податкових накладних

Федерація роботодавців неодноразово закликала Уряд та Мінфін прийняти відповідні зміни задля недопущення безпідставного блокування ПН/РК та надавала свої пропозиції на етапі обговорення проекту.

Блокування податкових накладних змушує український бізнес втрачати оборотні кошти та звертатись до суду для відстоювання своїх законних прав.

Наразі в судах понад 42 тисячі справ щодо розблокування податкових накладних, які з великою вірогідністю бізнесом буде виграно.

Такі цифри свідчать, що такі недолугі дії шкодять працюючому бізнесу і потребують нових змін до нормативної бази.

«Латання дірок», що заважають бізнесу працювати під час війни, неприпустимо тому Федерація закликає Уряд якнайшвидше провести масштабну податкову реформу і готова взяти участь в її обговоренні на всіх рівнях.

Наразі наказом Мінфіну від 12.01.2023 № 19 затверджені чергові зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
А саме:

  • За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня упродовж 5 робочих днів повинна прийняти рішення щодо реєстрації ПН/РК.
  • Платник податку матиме право подати до додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
  • Додаткові письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до ДПС в електронній формі. За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
  • Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН в разі:

  - ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
  - та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

  • Також додали дві нові форми:

  - рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН;

  - повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь ДПС України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Наказ набирає чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування. 21.02.2023 наказ був опублікований в "Офіційному віснику". Тому всі наведені вище зміни почнуть діяти з 8 березня.