Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Засідання Уряду. "Зелена" енергетика

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: "Сьогодні під час засідання Уряду поставив запитання щодо Меморандуму з інвесторами в "зелену" енергетику, який наразі фіналізує Кабмін.

Ми розуміємо, наскільки складною є ситуація, у якій опинився Уряд. Коли з однієї сторони є зобов’язання перед інвесторами. З іншої сторони – вплив «зеленої» енергетики на ринок споживання надзвичайний.

Нагадаю, нещодавно за рішенням Президії Ради ФРУ в черговий раз звернулися до керівництва держави з пропозицією, у разі необхідності здійснення підтримки «зеленої» енергетики, здійснювати її безпосередньо за рахунок витрат з державного бюджету України.

Адже в умовах кризи, в якій знаходиться економіка України, українська промислова продукція втрачає конкурентоздатність, Промислові споживачі обмежені у праві купівлі найдешевшої електричної електроенергії та, щоб задовольнити власний попит, повинні купувати дорожчу електроенергію, вироблену ТЕС та ТЕЦ і оплачувати «зелену» енергетику.

Тож запитав від імені промислових споживачів, від Федерації роботодавців України:

  • Яким чином після підписання Меморандуму буде працювати ринок?
  • Чи є у міністерства прорахована модель того, як після підписання цього Меморандуму впливатиме на енергетику нова модель ринку?
  • Як буде працювати Енергоатом?
  • Нас турбує як виробників той факт, що в собівартості продукції енергетика має значну складову. Чи будемо ми конкурентними?

Хочемо бути долученими до дискусії щодо майбутнього ринку енергетики. ФРУ наполягає на відкритій публічної дискусії щодо проблематики ринку із запрошенням промислових споживачів електричної енергії.

"Зелена" енергетика, звісно, добра справа, але не можна перекладати її на плечі промисловців.

Відповідь В.о. Міністра енергетики Ольги Буславець була досить розгорнутою.

Цитую: «На сьогодні Урядом прийняті рішення щодо вивільнення додаткових обсягів Енергоатому для можливості продавати на довгострокових двосторонніх договорах на біржі для промислових підприємств.

Я думаю, це дуже добре і для Енергоатому, і для промислових підприємств, які зможуть прогнозувати свою роботу і фінансову діяльність.

Мі будемо також вивільняти додаткові обсяги зміною в закон про ринок електричної енергії. І взагалі готуємось до переходу до фінансового механізму ПСО, що теж дозволить Енергоатому бути повноцінним учасником цього ринку і промисловцям купувати електричку енергію по конкурентній ціні.

Меморандум є основою для підготовки змін до закону про підтримку альтернативних джерел енергії. Завдяки цьому Меморандуму і добровільній угоді, яка буде підготовлена, ми зможемо зменшити навантаження на ринок, близько 7 млрд в рік. І загалом, за весь період підтримки до 30-го року зменшити навантаження більше ніж на 2 млрд євро.

Тобто ми про всі ці умови про зниження тарифу домовлялись без пролонгації дії зеленого тарифу на більший термін», - сказала Ольга Буславець.

Позиція, озвучена очільницею міністерства зрозуміла, але ми знаємо, що диявол криється в деталях, тож будемо активними учасниками процесу та уважно стежитимемо за тим, щоб якійсь із нюансів не мав негативного впливу на ситуацію в цілому".