Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Запровадження тимчасового державного регулювання цін на бензин і дизпаливо знищить конкуренцію і сприятиме зростанню тіні

Федерація роботодавців закликала Уряд скасувати прийняту сьогодні на позачерговому засіданні постанову про запровадження тимчасового державного регулювання цін на бензин і дизпаливо.

Постановою передбачено запровадження тимчасового державного регулювання цін на бензин А-92, А-95 і дизельне паливо, що реалізуються через мережу автозаправних станцій, шляхом встановлення граничної торгівельної надбавки.

Роботодавці вважають, що реалізація постанови несе значні ризики для розвитку легального бізнесу, зростання тіньового ринку, зменшення надходжень до бюджетів та зайнятості.

Негативними наслідкам Урядової постанови стануть:

знищення конкуренції між легальними учасниками ринку;

створення умов для зростання тіньового ринку та його конкуренції з легальним сегментом;

зниження інвестицій у розвиток мереж АЗС;

зменшення доступності палива для кінцевих споживачів внаслідок закриття АЗС;

зменшення надходжень до державного і місцевих бюджетів;

довгострокова деградація галузі через відсутність довіри інвесторів і непрогнозованість змін регуляторного поля;

втрата робочих місць.

Встановлення державного регулювання цін призведе до того, що суб’єкти господарювання паливного ринку не зможуть адаптувати свої ціни до ринкових факторів, які постійно змінюються (вартість нафти, курс валют, ціни на пальне від постачальників, транспортні витрати, зберігання, оплата праці, підтримка безпечної експлуатації об’єктів тощо).

Федерація наголошує, що рішення про запровадження граничної торгівельної надбавки порушує принципи Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, обмежує конкуренцію, дискримінує як вітчизняних, так і міжнародних інвесторів роздрібних мереж порівняно з вертикально інтегрованими учасниками ринку, створить умови для зростання частки пального в собівартості товарів і послуг.

Роботодавці закликають Уряд скасувати рішення про тимчасове державне регулювання цін з урахуванням ризиків його впливу на ринок, конкуренцію, державний бюджет, можливості ефективного впливу на ціноутворення та досягнення задекларованих результатів його реалізації, звернутися до ефективного досвіду регулювання всіх сегментів ринку палива у Європейському Союзі.