Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж» потребує подальшого доопрацювання

Сьогодні Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 5009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж».

Йдеться про внесення змін до процедури приєднання нових споживачів електроенергії до мереж, зокрема в частині: скорочення кількості процедур, документів та погоджень, зменшення витрат часу замовників на приєднання, зняття штучних обмежень та усунення бар’єрів в процедурі приєднання до електричних мереж, запровадження механізму «єдиного вікна» для подачі замовника звернень, заяв, запитів, отримання інформації, вихідних даних, необхідних для проектування та здійснення будівельно-монтажних робіт, узгодження проектної документації на будівництво, реконструкцію та переоснащення електроустановок замовників.

ФРУ підтримує необхідність спрощення та здешевлення процедури підключення бізнесу до електричних мереж в Україні, що сприятиме створенню нових компаній та робочих місць.

Водночас вкотре наголошуємо, що при доопрацюванні законопроекту необхідно усунути необґрунтовану монополію ОСР (обленерго) на здійснення заходів з підключення при будівництві та реконструкції електроустановок споживача електроенергії потужністю до 1 МВт та умови для блокування ОСР можливості приєднання споживача до електромереж власними силами споживача. Інакше бізнес фактично не матиме альтернативи вибору надавача послуг з підключення до електричних мереж.

ФРУ надала свої зауваження до цього законопроекту його ініціаторам та НКРЕКП. Закликаємо врахувати їх при підготовці законопроекту до другого читання.