Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

За умови проактивної позиції вітчизняних виробників локалізація виробництва електровозів в Україні має шанс досягти 50%

Про це повідомив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш за підсумками зустрічі з головою Ради Федерації роботодавців України Дмитром Олійником. Під час зустрічі зокрема обговорювався розвиток співробітництва із вітчизняними виробниками в рамках програми локалізації інвестицій, яку впроваджує Укрзалізниця. Дмитро Олійник впевнений, що більшення рівня локалізації - це нові робочі місця та економічне зростання. 

«У разі, якщо вітчизняні підприємства виступатимуть підрядниками для іноземних виробників, то я очікую, що рівень локалізації становитиме 25-35%», - наголосив Франтішек Буреш.

На думку Франтішека Буреша, якщо хтось із вітчизняних промисловців вирішить ініціювати створення спільного підприємства з іноземними виробниками, рівень локалізації може сягнути 50%.

«Слід підкреслити, що такі зустрічі ми проводимо постійно. Укрзалізниця підтримує курс Президента й Уряду України на підтримку вітчизняного машинобудування й розвитку національного промислового потенціалу», - резюмував член правління АТ «Укрзалізниця».

Нагадаємо, що 6 травня Федерація провела он-лайн круглий стіл, темою якого став проект з локалізації – понад 50% – виробництва електровозів в Україні. Дуже показово, що участь у ньому взяли представники близько 40 провідних вітчизняних компаній, здатних виробляти все, що потрібно для реалізації такого проекту - від колодок та колес до двигунів та трансформаторів. Вкотре переконалися, що наш проект – не просто крута презентація, за нами – реальні виробничі компанії, успішні, потужні експортери з компетенціями, технологіями та високопрофесійними колективами.

За попередніми розрахунками ФРУ, реалізація проекту матиме відчутний мультиплікаційний ефект як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому.