Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Посилення відповідальності за умисне пошкодження телекомунікацій - за підтримки ФРУ законопроект рекомендовано прийняти за основу

Учора Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності одноголосно рекомендував парламенту розглянути та прийняти у першому читанні законопроект №8544 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій, припинення незаконного збагачення за допомогою операцій з металобрухтом)». Іншими словами, зроблено перший крок, аби за допомогою правоохоронних органів взяти під контроль ситуацію, яка, по суті, вже являє собою загрозу національній безпеці держави.

«В період з 2015 року по 2018 рік включно стосовно телекомунікаційних об'єктів зафіксовано понад 100 тис. випадків крадіжок та пошкоджень телекомунікаційних мереж; збитки оцінюються на суму майже 1,4 млрд грн., - зауважує Олег Вачаєв, заступник керівника Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ. – В результаті оператори та провайдери телекомунікацій вимушені витрачати великі кошти не на розвиток галузі, а на відновлення мереж. Можна навіть говорити про те, що в Україні відбувається знищення телекомунікаційної інфраструктури. Але від її функціонування залежить не тільки можливість спілкування, а й керування державою».

В цій ситуації ФРУ разом з ПАТ «Київстар»,Українською асоціацією операторів зв'язку «Телас», Американською торговельною палатою в Україні активно співпрацюють з різними гілками влади, аби звести до мінімуму крадіжки та умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій. Законопроект №8544 (до речі, в квітні 2019 р. президентом України він визначений як невідкладний) є одним з етапів такої спільної роботи. Адже законопроектом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про металобрухт», згідно з якими уточнюється кримінальна та адміністративна відповідальність за умисне пошкодження телекомунікацій та здачу та приймання відповідного устаткування на металобрухт.

Зі свого боку ФРУ наполягатиме на тому, аби цей законопроект було схвалено у цілому ще до дострокових парламентських виборів.