Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

За ініціативи та консультаційного супроводу ФРУ захищено інтереси роботодавців та працівників багатьох підприємств в період вимушеного зупинення або скорочення діяльності

За ініціативи та консультаційного супроводу Федерації роботодавців вдалося захистити інтереси роботодавців, економічні та трудові права працівників багатьох підприємств в період вимушеного зупинення (скорочення) діяльності. Нагадаємо, що саме за активної позиції ФРУ була реанімована програма допомоги по частковому безробіттю - поки єдиного діючого фінансового механізму державної підтримки зі стримування масового виходу з ринку праці та збереження робочих місць.

Станом на 05.06.2020 роботодавцями з числа МСБ подано 14 691 пакетів документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Прийнято 10 862 позитивних рішень щодо надання такої допомоги для виплати 110 202 працівнику. Профінансовано 231 млн.грн.
8 великих підприємств-виробничників уклали договори про надання допомоги по частковому безробіттю для виплати 9 613 працівникам, профінансовано 21,8 млн.грн.

Так, працівникам найбільшого підприємства Волині ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» держава виплачує допомогу за період карантину. У квітні 4 597 його працівників отримають виплати майже на 10 мільйонів гривень.

Також допомогу по частковому безробіттю отримали працівники ТОВ «Велмаш-Україна», ПП «Екіпаж», ПрАТ «Харківська бісквітна фабрика», АТ «Турбоатом», ПрАТ «Кондитерська фабрика «Харків'янка», ТОВ «Костал Україна», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна Жу» (Житомир), Мукачівський машинобудівний завод, ТОВ «Завод «Євроформат» (Київ), ТОВ «Хартрон-експрес ЛТД» (Харків), ТОВ «Лавента» (Черкаси), підприємства, що входять до концерну Nicmas, ТОВ «Одеса Кабель», ТОВ «Красилівагромаш» та багато інших.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України виступила із зверненням щодо надання додаткових коштів з Державного бюджету України до Міністерства фінансів України., що й було пізніше зроблено.

Також Федерація роботодавців України як суб`єкт погодження актів відповідно до регламенту КМУ та Генеральної угоди працює з МЕРТ над удосконаленням механізмів надання допомоги по частковому безробіттю, у т.ч. його поширення на оголошений простій виробництва та підтримку працівників, яких вимушено відправили у відпустки без збереження заробітної плати через скорочення обсягу виробництва, послуг, робіт.

Це той випадок, коли ми хочемо компенсувати свою часто критичну позицію з певних питань та висловити слова щирої подяки за конструктивну взаємодію та оперативне реагування на потреби бізнесу в цей нелегкий час колективу Міністерства економіки, розвитку торгівлі та сільського господарства, Міністру Ігорю Петрашку, заступнику Міністра Юлії Свириденко та В.о. Директора Державної служби зайнятості України Юлії Жовтяк та всім, хто долучився до цієї важливої справи.