Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Як зробити квантовий стрибок до ґендерноі рівності

209 років потрібні за нинішніх темпів для подолання ґендерного розриву в часі, що витрачається на неоплачувану роботу по догляду!

- Жінки хочуть працювати і чоловіки із цим погоджуються. 69,8% жінок та 66,5 % чоловіків віддають перевагу оплачуваній роботі жінок.
- При цьому лише 45,3% жінок працевлаштовані порівняно із 71,4 % чоловіків.
- Тільки 27,1 % керівників - жінки.

Саме такі цифри було наведено під час круглого столу на тему: «Проблеми гендерного насильства та процес встановлення стандартів у сфері боротьби з насильством та домаганнями у світі праці в Україні», організатором якого виступила Міжнародна організація праці (International Labour Organization).

Захід відбувся у рамках підготовки до щорічної конференції Міжнародної організації праці, на якій будуть обговорюватися питання імплементації базових конвенцій щодо недопущення сексуального насильства та будь-якого приниження жінок під час праці.

МОП 2
Із вітальним словом до учасників заходу звернулась заступник Генерального директора ФРУ Юлія Гончарова, яка відзначила, що українським трудовим законодавством визначено права жінок, рівність при оплаті праці, отриманні відпусток та інші норми. Але з іншого боку, жінка не може реалізувати себе під час роботи, оскільки це питання повинно бути вирішено комплексно (зокрема, жінка повинна мати доступ до певної інфраструктури, такої як дитячі садочки, лікарні тощо).

Визнання ролі жінки в суспільстві, а не тільки у відносинах роботодавців та найманих працівників, відображає рівень розвитку держави. Чим він вищий, тим більше прав та їх захисту має жінка. Юлія Гончарова наголосила на неприпустимості у 21 сторіччі такого принизливого явища, як торгівля жінками з метою незаконної праці за кордоном. І що урядові структури повинні звернути на це увагу, тому що як раз Україна, нажаль, є лідером цих процесів, підкреслила вона.

Серед учасників та доповідачів були соціальні партнери МОП, а також Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко. 

Доповідь МОП «Квантовий стрибок до ґендерноі рівності: за краще майбутнє у сфері праці для всіх». Її презентувала міжнародна експертка МОП Маріко Оучі.

МОП 3
Учасники круглого столу надали коментарі за результатами всеохоплюючої презентації, що необхідно на законодавчому рівні закріплювати поняття домагання, приниження, психологічного насильства на роботі за статевою ознакою на роботі для того, щоб жінка мала правові підстави звернення до правоохоронних та судових органів. Тому що, на жаль, сьогодні ми маємо великий вплив за ознаками статі, що є неприпустимим в цивілізованих країнах. І Україна повинна прагнути досягти вищих стандартів.

МОП 4
У презентації були наведені цифрові показники, які демонструють, що в найбільш розвинутих країнах, таких як Швеція, Південна Корея, США, розвинуті країни ЄС, жінки обіймають набагато більше вищих посад, іноді мають вищий рівень освіти, і це все дозволяє їм самореалізовуватись.

МОП 5