Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Як не допустити гострого дефіциту мінеральних добрив для вітчизняних аграріїв? Відкрите звернення бізнес-об’єднань

Федерація роботодавців України, разом із Союзом хіміків України, ГО «Український союз промисловців і підприємців», Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу», Українською аграрною конфедерацією (УАК) та ГС «Аграрний союз України» звернулися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з приводу загрози виникнення гострого дефіциту мінеральних добрив, перш за все азотних, та галопуючого зростання ціни на них.

Різке зростання ціни на природний газ у всьому світі вже стало причиною значного скорочення та часткового закриття виробництва мінеральних добрив у ряді Європейських країн. Наслідком цього є формування дефіциту добрив як на європейському, так і на світовому ринках.

Україна ж здатна забезпечит власні потреби в основному за рахунок вітчизняного виробництва. Тому дуже важливим чинником забезпечення потреби українських аграріїв необхідним обсягом азотними добривами є безперебійна робота вітчизняних виробників добрив. Особливо актуальним це є у зимовий період, коли виробники здатні виробити та підготувати їх запас до весняної посівної кампанії. І досягти цього можливо за умови наявності необхідного запасу основної сировини – природного газу – за стабільною ціною.

Для того, щоб вирішити ситуацію, у якій опинилися вітчизняні виробники мінеральних добрив і, відповідно, сільгоспвиробники внаслідок значного зростання ціни на природний газ, бізнес та аграрії запропонували наступне:

- розглянути можливість виділення товарного кредиту вітчизняним виробникам азотних добрив у вигляді природного газу на рівні до 1,25 млрд. куб. м на період з листопада 2021 року по квітень 2022 року за рахунок запасів НАК «Нафтогаз України» на умовах:

  • забезпечення його повернення ф’ючерсними контрактами зі строком виконання квітень-липень 2022 року;
  • зобов'язання поставити всі вироблені з такого газу добрива на внутрішній ринок за цінами, які будуть встановлюватись відповідно до цін ф’ючерсних контрактів.

Можливість та доцільність реалізації такої пропозиції обґрунтовується відповідними розрахунками. Зокрема, з урахуванням щомісячного видобутку газу в Україні близько 771 млн. куб. м, станом на 01.04.2022 баланс власного природного газу НАК «Нафтогаз України» все ще буде достатнім для кредитування промисловості в обсязі 1,25 млрд кубічних метрів.

Представники бізнесу звертають увагу, що сучасне сільське господарство неможливе без використання достатньої кількості мінеральних добрив. А агровиробничі умови вимагають масованого внесення азотних добрив саме навесні. Тому виникнення дефіциту і скорочення обсягів використаних добрив у цей період призведе до значного падіння рівня врожайності та валового виробництва аграрної продукції, а також погіршить стан сільськогосподарських угідь.

Враховуючи це об’єднання бізнесу просять Прем’єр-Міністра України розглянути та підтримати пропозицію та здійснити ряд організаційних кроків для її реалізації.
Подробиці читайте у листі, що додається.

спільне звернення