Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Як на українській промисловості відбивається подорожчання енергоносіїв

Як на українській промисловості відбивається подорожчання енергоносіїв та якими є вимоги роботодавців до влади, щоб змінити ситуацію. Про це у сюжеті Факти ICTV - члени Президії Ради ФРУ Александр Соколовский та Валентин Шеветовский і гендиректор Федерації Руслан Іллічов.ФРУ провела опитування ста українських компаній-споживачів природного газу, які працюють у 20 галузях промисловості. Вже у жовтні через ціну на газ збитковими стануть 91% опитаних компаній, а в листопаді кількість може сягнути 96%, хоча ці підприємства ще у січні-липні були прибутковими.

Майже половина респондентів планують зупинити виробництво або зменшити його обсяги, якщо ціна газу залишиться на нинішньому рівні або зросте.

Крім того, 90 відсотків опитаних підприємств не мають технологічної можливості заміни природного газу на інші енергоресурси та плану дій у разі припинення його постачання.

На думку роботодавців, Уряд України має негайно оголосити надзвичайний стан на ринку енергоносіїв, а також запровадити цілий комплекс заходів з підтримки промисловості.

Цей комплекс заходів, передбачає створення антикризового штабу, складення та оприлюднення реального енергобалансу держави, який дозволить підприємцям ухвалювати рішення щодо можливості переходу на альтернативні види енергії, запровадження механізмів підтримки товаровиробників на час енергетичної кризи, зокрема, шляхом надання їм антикризових кредитів та зменшення податків, а також підтримку експортерів зміною курсової політики національної грошової одиниці.