Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Виїзне засідання Президії Ради ФРУ на Кіровоградщині

На Кіровоградщині відбулося виїзне засідання Президії Ради ФРУ. Ці зустрічі ключових візіонерів Федерації завжди дуже яскраві та активні. Вони проходять у різних містах та регіонах України, де ми маємо змогу відвідати відомі підприємства, очолювані нашими членами, або заходи, які вони організовують. Кіровоградщина не стала виключенням.

Після насиченого дня на «Агроекспо – 2021» та огляду провідних містоутворюючих підприємств, обговорювали найгарячіші для вітчизняної промисловості питання.

Зокрема, говорили про те, що Україні загрожує серйозна економічна криза з різким зростанням цін, безробіттям і хвилею банкрутств. Причина – рекордна ціна на газ, яка в Європі перевищила $1200 доларів. Це означає, що газ для промисловців в Україні подорожчає до 39 тис. гривень. Такі витрати на блакитне паливо зроблять український експорт неконкурентоспроможним, адже європейці купують газ у 3,5 раза дешевше. Щоб уникнути цієї кризи, на потрібен чіткий план дій. Крім того, вкрай важливою є координація промислових споживачів газу та електроенергії. І, як зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, швидкі антикризові рішення потрібно ухвалювати вже зараз.

Ще одна потенційно дуже больова точка для українських роботодавців – одіозний податковий законопроект №5600. У період економічної кризи збільшення податкового та адміністративного тиску здатне лише поглибити кризові явища в економіці України, зупинити промислові підприємства та скоротити кількість робочих місць. І, звісно ж, все це аж ніяк не допоможе наповнити бюджет, більше того, значно зменшить податкові надходження. Всі зауваження представників бізнесу ФРУ узагальнить та вже найближчим часом направить до Уряду, Парламенту, профільного комітету ВРУ та всіх парламентських фракцій з вимогою забезпечити прогнозовану і стабільну політику держави у сфері оподаткування, без якої неможливе зростання економіки і добробут населення.

Обговорили підсумки роботи Федерації за 8 місяців. А вони, повірте, чималі. Ось цей немаленький звіт, який представив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов, – лише інформаційні вершки великої та непростої роботи Федерації з початку року.

Містить він і хід виконання поточних річних Рекомендацій роботодавців для Уряду - один із ключових програмних документів ФРУ. Домовилися вже у грудні розглянути проект та затвердити рекомендації на 2022-й рік.

Затвердили новий перелік комітетів ФРУ. Зокрема, створили Комітет торгівельного захисту національного товаровиробника та конкурентної політики.

Вдячні всім учасникам нашої зустрічі на Кіровградщині за активність, небайдужість, державницьку позицію, ініціативи та досвід і готовність змінювати нашу країну на краще. До скорих нових зустрічей!