Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Відбувся тренінг з проведення робіт у замкнутому просторі на підприємстві.

Тренінг з проведення робіт у замкнутому просторі на підприємстві. За ініціативи Федерація роботодавців України та Державна служба України з питань праці на базі учбового центру Інтерпайп та в трубонарізному цеху Interpipe NikoTube у м. Дніпро відбувся тренінг з відпрацювання реальних дій на робочому місці у безпечному середовищі у замкнутому просторі.

Метою заходу є набуття практичних навичок безпосередніми виконавцями найбільш травмонебезпечних видів робіт.

Під час заходу керівники та фахівці з питань безпеки та гігієни праці більш ніж десятка підприємств, у тому числі гірничо-металургійного комплексу, мали можливість ознайомитись як із загальними положеннями та вимогами до працівників під час виконання робіт у замкненому просторі, так і з додатковими організаційними та технічними заходами щодо створення безпечних умов при виконанні таких робіт.

Враховуючи специфіку підприємства місцем проведення робіт була обрана подова частина печі для термічної обробки труб. В ході проведення тренінгу були відпрацьовані дії персоналу, під час ремонтних робіт вентилятора вентиляційної системи подового простору печі, було відкрито наряд-допуск на проведення робіт, зроблено аналіз повітряного середовища, знеструмлено обладнання на якому проводиться ремонт.

Були визначені ризики проведення робіт у замкненому просторі і обрані необхідні заходи для їх безпечного проведення.

Представники Держпраці навели приклади нещасних випадків, які відбувалися під час виконання робіт у замкнутому просторі внаслідок невідповідних дій та наголосили на необхідності неухильного дотримання вимог та правил з охорони праці.

Під час практичного відпрацювання безпечних навичок виконання робіт у замкненому просторі в цеху підприємства учасники тренінгу мали можливість наочно спостерігати робочі операції та заходи безпеки при виконанні робіт у замкненому просторі – в реальних умовах на штучно змодельованому прикладі робіт.

Наприкінці заходу представники Головного управління Держпраці, підприємства «ИНТЕРПАЙП НИКО ТЬЮБ», соціальні партнери та представники інших підприємств підвели висновки, обговорили питання охорони праці, надали пропозиції і консультації з цього приводу.

Подібні заходи є надважливими, безсумнівно сприяють попередженню виробничого травматизму та є хорошим прикладом державно-приватного партнерства між бізнесом та державою.

Даним тренінгом розпочато серію спільних заходів з безпеки та гігієни праці Федерації роботодавців України та Держпраці за підтримки Das Bildungswerk der Wirtshaft MV та Sequa. Цього разу тренінг був проведений для підприємств Дніпропетровської, Кіровоградської та Запорізької областей.

2

3

4

5