Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про посилення захисту телекомунікаційних мереж

Сьогодні, 13 травня, під час позачергового пленарного засідання Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №2654 від 20.12.2019 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж).

Документом підсилюється адміністративна та кримінальна відповідальність за пошкодження чи руйнування телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку ( у тому числі умісне), які входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг. Зокрема, змінами, що вносяться до Кодексу України про адміністративні правопорушення, для громадян передбачено штраф у розмірі від 1700 грн. до 3400 грн., для посадових осіб – від 5100 грн. до 6800 грн. Кримінальна відповідальність передбачає (відповідні зміни вносяться до Кримінального кодексу України) покарання штрафами у розмірі від 17 тис. грн. до 51 тис. грн. або громадські роботи на строк до 120 годин або позбавлення волі на строк від 1 до 3 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою осіб, караються штрафами у розмірі від 51 тис. грн. до 170 тис. грн. або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. У разі заподіяння матеріальної шкоди у великому розмірі (законопроєктом вона визначена в сумі від 17 тис. грн.) або припинення надання телекомунікацйних послуг об’єктам критичної інфраструктури розміри штрафів становлять від 255 тис.грн. до 425 тис. грн. або передбачають позбавлення волі на строк від 6 до 8 років. У двомісячний строк з дня набрання чинності цього Закону Уряд має затвердити перелік об’єктів критичної інфраструктури.

Заходи, що їх передбачено ухваленим сьогодні законопроєктом, цілком виправдані. «Протягом останніх чотирьох років стосовно телекомунікаційних об’єктів було зафіксовано понад 100 тис. випадків крадіжок та пошкоджень телекомунікаційних мереж; збитки оцінювалися на суму майже 1,4 млрд грн., – зауважує Олег Вачаєв, директор департамента з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ. – Можна говорити про те, що в Україні відбувається знищення телекомунікаційної інфраструктури. Але від її функціонування залежить не тільки можливість спілкування, а й керування державою, особливо зараз, під час боротьби за життя людей у період подолання коронавірусу».

Додамо, що увесь цей час Федерація роботодавців України, ПАТ «Київстар», Українська асоціація операторів зв’язку «Телас» та інші бізнес-асоціації наполягали на законодавчому визначенні відповідальності за пошкодження чи руйнування телекомунікаційних мереж. Зокрема, представники ФРУ брали участь у підготовці цього законопроєкту до другого читання та прийняття у цілому.