Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Верховна Рада повернула ставку ПДВ 20% на низку товарів сільськогосподарської сировини, на чому наполягала ФРУ

Шановні друзі та колеги! Маємо дуже позитивну новину внаслідок нашої спільної роботи.

Верховна Рада прийняла в цілому компромісний законопроект 5425-д, який повертає ставку ПДВ 20% на низку товарів сільськогосподарської сировини, на чому ми з вами послідовно наполягали.

Нагадаємо, враховуючи те, що товари, на які було знижено ставку податку на додану вартість до 14% Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції” від 17.12.2020 року № 1115-ІХ, є сировиною у вітчизняному виробництві, виникла ситуація, за якої підприємства – переробники сільгоспсировини потрапили в нерівні конкурентні умови порівняно з виробниками товарів, які переробляють власну сировину.

Федерація разом із однодумцями виступала категорично проти введення таких норм до ПКУ ще на стадії законопроекту та неодноразово звертались до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо перегляду такої ставки ПДВ.

Наші неодноразові звернення були почуті профільним Комітетом Верховної Ради та його головою Данилом Гетманцевим. Завдяки чому ставку ПДВ 20% на низку товарів сільськогосподарської сировини було повернуто.

Сьогодні прийнято в цілому компромісний законопроект 5425-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції».

Законопроектом пропонується відновити ставку податку на додану вартість 20 відсотків при оподаткуванні операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi), 1212 91 (цукрові буряки), і відповідно залишити ставку податку на додану вартість 14 відсотків по операціях з постачання 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби, подрiбненi або неподрiбненi), 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрiбнене або неподрiбнене), 1206 00 (насіння соняшнику, подрiбнене або неподрiбнене).