Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Вдалося не допустити нищівного для української промисловості підвищення тарифів на послуги транспортування природного газу

Вдалося не допустити нищівного для української промисловості – в 3,5 рази – підвищення тарифів на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу в/з газотранспортну(ої) систему(и) на міждержавних з'єднаннях на регуляторний період 2020 – 2024 роки.

Воно могло призвести до зростання витрат на газ для підприємств України в умовах обмеженого доступу до фінансових ринків і високої вартості фінансування та до подальшого погіршення фінансового становища промисловості, вимивання обігових коштів і, як наслідок, скорочення обсягів виробництва, інвестицій і зайнятості в базових і суміжних галузях економіки України. За нашими підрахунками додаткові витрати українських споживачів газу перевищили би 36 млрд грн, з яких 18,5 млрд грн лягли б на населення.

Сьогодні НКРЕКП встановило тарифи ТОВ «Оператор ГТС України» на послуги транспортування природного газу на рівні 101,93 грн за 1000 куб. м на добу без ПДВ для точок входу та 124,16 грн на добу без ПДВ для точок виходу, що почнуть діяти з 01 січня 2020 року.

Нагадаємо, що питання встановлення ТОВ «Оператор ГТС України» вказаних тарифів було порушено наприкінці жовтня цього року, коли товариство провело громадське обговорення, пропонованих ним для затвердження тарифів на рівні 320,77 грн за 1000 куб. м на добу без ПДВ для точок входу та 735,36 грн за 1000 куб. м на добу без ПДВ для точок виходу. При цьому, за поясненнями ТОВ «Оператор ГТС України». В тариф закладався «нульовий» сценарій транспортування газу з Російської Федерації.

За результатами оприлюдненої інформації Федерація роботодавців України звернулася до НКРЕКП з вимогою недопущення необґрунтованого підвищення цих тарифів.

Наприкінці листопада 2019 року НКРЕКП схвалила для громадського обговорення тарифи на рівні 406,68 грн за 1000 куб. м на добу без ПДВ для точок входу та 297,92 грн за 1000 куб. м на добу без ПДВ для точок виходу. У цей варіант тарифу також було закладено «нульовий» сценарій.
Федерація роботодавців України повторно звернулася до НКРЕКП щодо недопущення необґрунтованого підвищення тарифів та її представниця взяла участь у громадському обговорення де ще раз наголосила на необхідності запобігання підвищенню тарифів.

Врешті решт, після підписання протоколу зустрічі представників ЄС, України і РФ, а також ТОВ «Оператор ГТС України», НАК «Нафтогаз України» і ПАТ "Газпром" та завдяки оперативній роботі НКРЕКП сьогодні встановлено тарифи на наведеному вище рівні.