Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Важливі для бізнесу законопроекти, за які голосували народні депутати цього тижня.

Федерація вітає прийняття Верховною Радою у другому читанні та у цілому законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» №1056-1. Ним передбачено, зокрема,

✅припинення діяльності так званих акредитованих суб'єктів,

✅ запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав,

✅ впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав та підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

«Як свідчать звернення до ФРУ, найчастіше процес незаконного привласнення майна підприємств починається саме з дій так званих одноразових реєстраторів комунальних та державних підприємств, які вносять до відповідного реєстру сумнівні записи, - зазначає Олег Вачаєв, директор департаменту з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ. – Тому ліквідація цих акредитованих суб'єктів держреєстрації, так само як і уточнення процедури як такої буде сприяти зменшенню випадків рейдерства.

Народні депутати також схвалили проект Закону «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб» (№1225), яким передбачено, що у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть не тільки кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну, а й матеріальну відповідальність відповідно до закону.

Водночас Федерація послідовно виступає за докорінний перегляд механізму відшкодування суб'єктам господарювання шкоди, завданої такими протиправними діями, оскільки існуючий практично не працює.

Прийнято в цілому закон Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб'єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів (р.№ 0889). Закон встановлює адміністративну відповідальність посадових осіб дозвільного органу за невнесення або несвоєчасне внесення дозвільним органом у встановлені законом строки до ЄДРПОУ прийнятих відповідно до закону рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства та іншої інформації про документи дозвільного характеру і декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, необхідної для ведення зазначеного реєстру та за безпідставну відмову адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї. Закон також посилює відпвідальність за порушення, за які вже було встановлено відповідальність.

Разом з тим, депутати відмовились надавати статус особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, представникам громадських об'єднань, консультативно-дорадчих органів при КМУ, відповідних ЦОВВ, місцевих держдміністраціях,членам Ради підприємців при КМУ, представникам громадської ради при МЕРТ та ДРС. Ці зміни підтримали депутатами минулого скликання у І читанні.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про запровадження в Україні програми авторизованого економічного оператора.

Федерація послідовно лобіювала прийняття цього Закону. Серед його переваг, яке його прийняття дає відповідальному бізнесу:

✅спрощення декларування, оперативність процедур та зниження ризиків
✅підвищення рівня сервісу
✅економія часу та зниження витрат на послуги митних терміналів.
✅прозорі та зрозумілі процедури митного оформлення

Статус АЕО відкриває українським підприємцям зелене світло в міжнародній торгівлі та підвищує конкурентноспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках.

Рада підтримала в цілому законопроект 1046 про концесії.
Експерти вважають, що прийняття цього закону - запрошення для найпотужныших світових інвесторів інвестувати у найважливіші сфери - інфраструктуру, медицину, освіту та інші.

Адже передбачає запровадження концесії як форми державно-приватного партнерства, яка дозволяє передавання об'єктів державної власності — доріг, аеропортів, вокзалів, портів — у тимчасове користування приватним
підприємствам.

Також Верховна Рада України у другому читанні схвалила законопроєкт, який вдосконалює порядок ліцензування господарської діяльності. Проект закону, розроблений МЕРТ і схвалений попереднім Урядом, є комплексним законопроектом, що удосконалює законодавство щодо ліцензування видів господарської діяльності, виходячи з проблемних питань, що виникали протягом застосування Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Законопроект врегульовує, зокрема:

✅посилення ролі та статусності Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при ДРС в частині відповідальності органів ліцензування за не виконання рішень на користь ліцензіатів, а також визначення строку та порядку скасування органами ліцензування своїх рішень про анулювання ліцензії на підставі розпорядження ДРС;

✅врегулювання питання скасування ліцензування частини виду господарської діяльності;

✅встановлення проміжного заходу впливу на ліцензіата, менш радикального ніж позбавлення ліцензії – зупинення дії ліцензії, що позбавляє ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності лише на певний час (а не на рік, як при позбавленні ліцензії), встановлення порядку відновлення дії ліцензії;

✅порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії;

✅врегулювання питань щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії передбачивши, що до заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду.