Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

В Уряді підтримують пропозиції ФРУ щодо дерегуляції процедур отримання гірничих відводів

   12 березня Урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку підтримав пропозиції Федерації роботодавців про зняття надмірних і необґрунтованих адміністративних бар'єрів для надрокористувачів.
   За підсумками обговорення проекту змін до Порядку надання гірничих відводів, що затверджений постановою КМУ № 59 від 27 січня 1995 року, буде врахована пропозиція роботодавців про скасування погодження рішення про надання гірничого відводу землевласниками та землекористувачами, зокрема і фізичними особами. Реалізація цієї пропозиції є одним з пріоритетів діяльності ФРУ у 2019 році.
   На сьогодні діюча норма постанови КМУ № 59 дає право землевласнику або землекористувачу – фізичній особі з будь-яких, не обмежених жодними законодавчими підставами, причин блокувати процес отримання гірничого відводу. А відтак - надрокористувач не може завершити оформлення права користування надрами загальнодержавного значення, надане йому спеціальним дозволом на користування надрами, почати розробку родовища. Надання надрокористувачу акту гірничого відводу не дає йому права здійснювати будь-яку виробничу діяльність на земельній ділянці, на якій знаходиться родовище корисних копалин, до оформлення права власності або користування землею згідно Земельного кодексу України. З іншого боку, надання акту гірничого відводу жодним чином не порушує і не обмежує право власності громадянина на землю.
   Фактично згадана норма створила умови для вимагання фізичними особами додаткових коштів з інвесторів за погодження дозвільних документів, пов'язаних із встановленням меж відповідальності надрокористувача за безпеку людей, майна будівель, споруд та навколишнього середовища внаслідок шкідливого впливу гірничих розробок. Громадяни жодним чином не мають стосунку до цих питань. Прийняття КМУ згаданої пропозиції Федерації стане черговим кроком до покращення інвестиційного клімату у надрокористуванні.