Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

В Україні запрацює Реєстр кваліфікацій

В Україні запрацює Реєстр кваліфікацій. Він стане інформаційною платформою для майбутніх кваліфікаційних центрів, на необхідності створення яких послідовно наполягала ФРУ.

16 червня 2021 р. на своєму засіданні Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій».

В Україні активно розвивається система кваліфікацій, постійно розробляються та затверджуються професійні стандарти, очікується старт процесу створення мережі кваліфікаційних центрів та порядку їх акредитації, активно розвивається напрям визнання неформальної та інформальної освіти.

Кваліфікаційні центри будуть здійснювати оцінювання результатів навчання осіб, здобутих шляхом неформального навчання чи інформальної освіти, присвоюватимуть професійні кваліфікації та визнаватимуть професійні кваліфікації, здобуті у інших країнах.

Наразі інформація в сфері кваліфікацій майже не впорядкована, через що вона потребує систематизації та створення єдиної бази даних, яка дозволить її впорядкувати та використовувати при розробці нових кваліфікацій, професійних стандартів, в питаннях визнання результатів неформального та інформального навчання тощо. Прийняття цієї постанови дозволяє створити єдину базу даних та систематизувати наведену інформацію, а також забезпечить швидкий та вільний доступ до неї.

Зокрема, за допомогою Реєстру роботодавці у відкритому доступі зможуть перевіряти достовірність документів про наявність кваліфікації працівників.