Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

УВАГА! Зміни до порядку отримання допомоги по частковому безробіттю

13 квітня парламентом прийнято зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Цим Законом також внесено зміни до порядку отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину для МСБ (ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення»:

  • Спрощений механізм отримання допомоги поширюється на провадження будь-якої діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва (раніше – виключно на виробничу).
  • Продовжено строк надання допомоги – на час зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
  • Змінено вимогу надання допомоги – сплата роботодавцем ЄСВ протягом 6-ти місяців, що передують даті зупинення діяльності замість вимоги про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати ЄСВ, що виникла протягом 5-років, що передують року зупиненню (скороченню).

Цю вимогу змінено на звернення ФРУ, оскільки вона викликала неоднозначне застосування місцевими службами занятості саме через наявність в ній періоду «протягом 5 років». Це давало підстави вимагати підтвердження відсутності заборгованості зі сплати ЄСВ та заробітної плати у п’ятирічний період, навіть у разі відсутності заборгованості на час зупинення (скорочення).

      - Спрощено документи для отримання допомоги. Тепер надається лише копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності без переліку заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином та довідка про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, що передують даті зупинення діяльності відповідно.

      - Розмір, порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначатимуться Урядом.

Також кошти новоствореного у складі Держбюджету фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, на період дії карантину, установленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України, спрямовуватимуться на надання фінансової допомоги на поворотній або безповоротній основі Фонду соціального страхування України і Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а допомога по частковому безробіттю увійшла до складу захищених витрат Фонду.