Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд затвердив склад Національного агентства кваліфікацій та план заходів з впровадження Концепції дуального навчання

Під час засідання, яке відбулось 3 квітня поточного року, Уряд затвердив склад Національного агентства кваліфікацій та план заходів з впровадження Концепції дуального навчання
Членами НАК стали 12 осіб: по 2 представники, делеговані МОН, Мінсоцполітики та Мінекономрозвитку, та по 3 представники від СПО роботодавців та СПО профспілок.
Утворення НАК передбачено ЗУ «Про освіту», проте НАК мало бути створено ще з 1 січня 2018 року, однак сталося це лише наприкінці минулого року. Нагадаємо, роботодавці оцінили появу НАК як вкрай важливе досягнення для ринку праці. Адже саме оцінювання результатів навчання випускників навчальних закладів і присвоєння їм кваліфікацій у незалежних кваліфікаційних центрах - шлях до побудови системи, яка відповідає потребам роботодавців.
Більш ніж рік тому саме ФРУ ініціювала створення цієї структури. І сьогодні спільне завдання роботодавців, профспілок та освітян – допомогти Національному агентству кваліфікацій стартувати та напрацювати профільне законодавство.
І щодо ухвалення плану заходів з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Документ спрямовано на підтримку впровадження дуального навчання як для професійної (професійно-технічної), так і вищої й фахової передвищої освіти.
Експерти ФРУ брали участь у розробленні як Концепції, так і плану заходів її реалізації, яким передбачається формування нормативно-правового забезпечення здобуття освіти за дуальною формою для вирішення проблемних питань, з якими стикаються роботодавці та навчальні заклади.
Зокрема передбачається розроблення положень про дуальну форму освіти та типових договорів про її здобуття, методичних рекомендацій щодо формування освітніх програм та організації навчання в закладах освіти за дуальною формою.
Також передбачено розроблення організаційно-методичного забезпечення підготовки фахівців за дуальною формою освіти, серед іншого - організацію навчання укладачів освітніх програм та підготовку експертів з їх розробки.
Крім того планують створити Порядок оцінювання результатів здобуття освітніх та професійних кваліфікацій за дуальною формою за участі роботодавців та закладів освіти.
А ще - розробити освітні програми та навчальні плани за дуальною формою освіти, моніторингові заходи та заходи з популяризації та поширення вітчизняного і міжнародного досвіду її впровадження.
Роботодавці готові активно долучитися до реалізації плану заходів та інших ініціатив щодо впровадження дуального навчання. Зокрема, до реалізації пілотних проектів, внесення змін до законодавства щодо надання податкових пільг підприємствам, які беруть участь у дуальній формі освіти, аби стимулювати участь роботодавців у дуальній освіті, тощо.