Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд прийняв постанову, на яку чекали українські виробники ЗІЗ. Внесено зміни до переліку фармпродукції, операції з ввезення та постачання якої звільнені від ПДВ

Сьогодні Уряд нарешті прийняв постанову, на яку дуже чекали українські виробники засобів індивідуального захисту, про необхідність якої ФРУ та Громадська Спілка «БіоМедЗахист» неодноразово наголошували та направляли до керівництва країни відповідні звернення.

Було проведено низку заходів за участі виробників ЗІЗ, Мінекономіки, наукового інституту ім. Морзеева, МОЗ та інших. Зокрема, була підтримана ініціатива щодо скасування нульового ПДВ при імпорті готових захисних виробів.

І от маємо постанову №336, від 07.04.2021, яку вже оприлюднено на офіційному сайті Кабінету Міністрів України, «Про внесення змін до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість».

Відповідно до зазначених змін для позицій, що визначені в підрозділі «Засоби індивідуального захисту» передбачається звільнення від обкладання податком на додану вартість лише операцій з їх постачання на території України. Операції з ввезення на територію України засобів індивідуального захисту (імпорт) будуть підлягати оподаткуванню ПДВ.

До внесення таких змін застосування пільгових умов оподаткування імпорту товарів ЗІЗ працювало проти інтересів українського виробника та зумовлювало втрату мільйонних надходжень до державного бюджету.