Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд поновив карантинні виплати по частковому безробіттю для МСБ

Вчора на засіданні Уряду було прийнято рішення виділити кошти з Держбюджету на покриття заборгованості з виплати допомог по часткову безробіттю для МСБ.

Нагадаємо, що програма надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину для МСБ, відновлена за ініціативи ФРУ, почала працювати у 2020 році з метою підтримки бізнесу, який постраждав внаслідок скорочення своєї економічної діяльності через пандемію COVID-19,  та з метою збереження робочих місць.

Фінансування зазначеної допомоги у 2020 році здійснювалося за рахунок Фонду боротьби з COVID-19, створеного у складі Держбюджету.

Завдяки згаданій програмі впродовж квітня-грудня 2020 року було прийнято 209 810 рішень про надання такої допомоги, збережено 383 147 робочих місць, сума підтримки бізнесу склала близько 2,8 млрд. грн.

Втім у 2021р. у Держбюджеті не передбачено коштів на фінансування виплат по частковому безробіттю на період карантину для МСБ. У зв’язку з чим, виникла заборгованість перед суб’єктами господарювання на суму 459 млн. 537 тис. грн., подано більше 3 000 заявок на виплату, які не могли профінансувати більше 9 місяців.

Федерація постійно наголошувала на необхідності поновлення цієї програми як дієвого і працюючого механізму стримування масового вивільнення з активного ринку праці та запобігання збільшенню армії безробітних.

Зокрема, питання необхідності поновлення виплат, у т.ч передбачення коштів в Держбюджеті на 2022 рік, вкотре було заявлено представниками Федерації тепер під час зустрічі в Мінфіні, присвяченій обговоренню проекту Держбюджету на 2022 рік, яка відбулась 2 вересня.

Отже після прийняття відповідних змін до бюджету правлінням Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, бізнес почне отримувати належне фінансування, сподіваємося, вже з жовтня 2021 р.