Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Ухвалення закону про контроль промзабруднення матиме негативні наслідки для економіки - ФРУ

Проєкт Закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" не може бути підтриманий у поточній редакції. Він містить ряд негативних норм, які матимуть критичні наслідки для підприємств та економіки країни в цілому, негативно вплинуть на рівень зайнятості, обсяги податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Тому Федерація роботодавців України направила відкритий лист до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, у я кому закликала відкликати проект для подальших консультацій та доопрацювання. 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні вирішив підтримати прийняття за основу законопроекту реєстр. № 4167 попри те, що члени Комітету та зацікавлені в обговоренні учасники засідання висловили значну кількість зауважень до цього законопроекту.

Найбільш дискусійними є питання правильності та достовірності адаптації основних вимог Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення), та оцінка готовності національного промислового сектору до впровадження у найкоротші строки таких суворих вимог - з огляду на світову економічну кризу, спричинену коронавірусною хворобою.

ФРУ переконана, що проєкт Закону №4167 не може бути підтриманий у поточній редакції, адже він містить ряд негативних норм, які матимуть критичні наслідки для підприємств та економіки країни в цілому, негативно вплинуть на рівень зайнятості, обсяги податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Фактично, законопроекти № 4167 та 4167-1 не готові до розгляду ВРУ.

Існує багато неврахованих пропозицій від Федерації роботодавців України, народних депутатів, експертного середовища, Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ. Закон України "Про комітети Верховної Ради України" містить інструменти для усунення таких суперечностей шляхом проведення додаткового засідання комітету. Тому просимо Голову українського парламенту не включати до тижневого порядку.

Доопрацювання законопроектів дозволить підготувати на розгляд Верховної Ради узгоджений та якісно підготовлений законопроект - який, з одного боку, не створюватиме загроз для економічного розвитку країни, а з іншого - дозволить консолідувати позицію народних депутатів та уникнути відхилення важливого системного законопроекту.

Як відомо, зараз у Верховній Раді України знаходяться на розгляді два законопроекти щодо реформи промислового забруднення - проєкт Закону "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" № 4167, та альтернативний проєкт "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" № 4167-1. До обох законопроектів є численні зауваження у українських експертів та міжнародних спеціалістів.