Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Участь українських компаній у виконанні оборонного замовлення має зростати - ФРУ

Разом із колегами - керівниками підприємств взяли участь у спільній нараді з Мінекономіки, Міноборони, Мінфіном та іншими замовниками продукції для потреб оборони.

Коротко про позицію Федерації до порядку денного зустрічі:

  - Держава сьогодні є ключовим замовником для вітчизняного бізнесу та промисловості.

  - В умовах війни державне оборонне замовлення має першочергове значення і для потреб безпеки країні, і для вітчизняної економіки.

  - Наша принципова позиція: має зростати участь українських компаній у виконанні оборонного замовлення. Адже кожна гривня, яку отримує сьогодні вітчизняне підприємство, що працює на оборону, повертається податками, робочими місцями та зарплатами для українців.

  - Ми розуміємо, що сьогодні український бізнес в змозі наростити інвестиції та виробництво у багатьох сегментах оборонного замовлення – від речового забезпечення до забезпечення автомобільною спецтехнікою, касками та бронежилетами - навіть попри всі ризики поточної ситуації. Але для того, щоб це зробити, необхідна відповідна державна політика та правила гри.

Зокрема, маємо розуміти обсяги можливих замовлень та систему контрактів. Повністю усвідомлюємо необхідність високого рівня конфіденційності у цій сфері. Однак по багатьох сегментах, які не пов’язані зі зброєю, можливо мати планування і укладати довгострокові контракти. Без цього дуже важко буде працювати.

  - Також дуже важливо мати певну гнучкість у зміні умов таких контрактів. Сьогодні в умовах війни суттєво зростає собівартість виробництва. Зокрема, через девальвацію гривні дорожчають комплектуючі, що купуються за кордоном. І багато наших компаній просто несуть збитки. Тому обговорили конкретні пропозиції до 335 Постанови.

  - Розуміємо, що війна з росією триває, зростає на світових ринках попит на товари оборонної промисловості. І завтра може скластися ситуація, коли ми ці товари не зможемо законтрактувати за кордоном. Тож вкрай важливо мати їх власне виробництво.

Фіналізуючи, домовилися продовжити спільну роботу з Міністерством економіки у цьому напрямку. Адже забезпечення потреб ЗСУ є пріоритетом для українського бізнесу. А працююча промисловість – це економічний фронт, від якого також залежить наша перемога.

Дякуємо заступниці Міністра економіки Надії Бігун та всім учасникам заходу за державницьку позицію.

Працюємо далі!

6

1