Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Синергія освіти, науки та бізнесу. Робоча поїздка Харківщиною

Насичений день у Харкові. Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов взяв участь у Factory Tour Харківським плитковим заводом, який входить до Керамічної групи Golden Tile, засновником якої є Член Ради ФРУ Валентин Шеветовський. Кожна третя керамічна плитка, що продається в Україні – саме її виробництва. А ще її продукцію знають та люблять у 32 країнах світу.

 • - 60% продажів Golden Tile здійснюється на місцевому ринку, 40% продажів - експорт.
 • - Golden Tile - єдиний виробник керамічної плитки, який наростив експорт в 2019 році.
 • - В 2019 році в 1 млн. квартир та приміщень по всьому світу покладено плитку саме ТМ Golden Tile.
 • - У 2020 році планується відкриття нового РДЦ в Талліні, що дозволить експортувати продукцію в країни Прибалтики і Північної Європи.
 • - Наразі на Харківському плитковому заводі працюють 1200 людей. Середня заробітна плата - 15 000 грн.

На ХПЗ - краще світове обладнання. Тільки тут в Україні існує власне виробництво фріти – матеріалу для глазурування плитки. Це матеріал із дуже складною рецептурою, для виробництва якого потрібне дороге обладнання, кваліфіковані інженери.

На підприємстві є власна дизайн-студія, яка створює сучасні колекції, актуальні для світового ринку. Потенціал заводу - до 24 млн кв м якісної керамічної продукції на рік.

Обговорили практичну взаємодію бізнесу в підготовці кадрів, соціальну відповідальність, питання кваліфікації працівників.

Продовженням роботочої поїздки на Харківщину стали спільні заходи Федерації роботодавців України, харківських промисловців та Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова.

Участь у заходах взяли керівники провідних промислових підприємств Харкова, територіальних і галузевих організацій роботодавців, представники учбових закладів, центральних і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Під час зустрічі відбулись:

 • - презентація студентського Архітектурно-дизайнерського конкурсу «Найкраща розробка колекції керамічної плитки» (Центр трансферу технологій   «Мегаполіс»);
 • - презентація інноваційних центрів і лабораторій ХНУМГ ім. О.М. Бекетова;
 • - урочисте відкриття Центру «Хімії і інтегрованих технологій», створеного за підтримки учасника ФРУ – Керамічної групи Golden Tile;
 • - круглий стіл «Синергія науки, освіти і бізнесу».

Важливою подією дня стало відкриття у Харківському національному університеті міського господарства ім. О. Бекетова Центру хімії та інтегрованих технологій, створеного за підтримки ПрАТ «Харківський плитковий завод» - флагманського підприємства керамічної групи Golden Tile та інших промислових підприємств міста Харкова.

За підтримки промисловців Центр як інші 38 (!) Лабораторій і центрів Університету обладнані найсучаснішим устакуванням, яке дозволяє студентам досліджувати і навчатися за кращими методиками й технологіями, які існують сьогодні в світі. Саме така співпраця стала основою запровадження в університеті дуальної форми навчання, в якій зацікавлені промисловці Харкова і області.

Промислові підприємства - партнери Університету активно використовують його сучасну базу для проведення лабораторних досліджень вже для практичних потреб свого бізнесу.

Наприкінці насиченого дня підписали Угоду про співпрацю між Федерацією роботодавців України та Харківським національним університетом міського господарства імені Бекетова.

Вона передбачає практичні напрямки співпраці ФРУ і Університету, спрямовані на:

 • - задоволення потреб промисловців в кваліфікованих фахівцях;
 • - створення мотивації студентів залишатись працювати в Україні після закінчення Університету;
 • - розвиток дуальної форми освіти.

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що ця позитивна подія стане стартом для поширення Федерацією такої ініціативи на інші регіони України.