Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Соціальний захист ефективний лише в економічно сильній державі, де працює соціально відповідальний бізнес

Минулого тижня взяли участь у профспілковому дискурсі: «30 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ БУДУЄМО СОЦІАЛЬНУ І ПРАВОВУ ДЕРЖАВУ РАЗОМ», в ході якого профспілковці, роботодавці, науковці, експерти, представники впливових громадських організацій обговорили головні перемоги і поразки України за роки Незалежності, роль і місце профспілок у процесах державотворення, проблеми і виклики на шляху побудови правової, соціальної держави, а також важливість соціального діалогу.

«Профспілки відчували віяння часу і настрої громадян, їх прагнення до змін, отже ми йшли в ногу з епохою», – зазначив Григорій Осовий, під час відкриття заходу та нагадав, що місія профспілок залишається незмінною – захищати права працівників в процесі їх трудової діяльності.

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук зазначив: «Україна прагне приєднатися до спільнот, які поділяють ключові людські загальновизнані цінності, і основним завданням профспілок є захист міжнародних стандартів. Саме ці стандарти допоможуть покращувати умови праці та здійснювати соціальний захист працівників».

Також Сергій Савчук відмітив, що участь роботодавців у цьому заході є знаковою, оскільки міжнародні трудові стандарти створені і для працівників, і для роботодавців, та допомагають забезпечити чесну і справедливу конкуренцію.

002

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов у своєму виступі наголосив на необхідності ефективного захисту національного виробника і зміну парадигми економічного розвитку держави з акцентом на розвиток та створення належних умов для роботи національного бізнесу. Він зазначив, що соціальний захист ефективний лише в економічно сильній державі, де працює соціально відповідальний бізнес.

Загалом у ході панельних дискусій було обговорено багато важливих тем: державні гарантії забезпечення соціальних прав, реформа трудового законодавства, трудові спори та багато іншого.