Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Солідаризація бізнесу актуальна як ніколи – ФРУ

22 жовтня Федерація роботодавців України разом з Об’єднанням організацій роботодавців Одеської області провели зустріч з керівниками підприємств Одещини щодо розвитку бізнесу у нових економічних реаліях. Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов розповів про стан виконання Рекомендацій роботодавців Уряду у 2020 році та пропозиції до Рекомендацій на наступний рік.

Серед здобутків поточного року, зокрема, відновлення за ініціативи роботодавців програми по частковому безробіттю під час коронавірусної кризи, завдяки якій вже збережено біля 350 тис. робочих місць, збереження часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, зниження облікової ставки НБУ до 6%. «Наступного року на нас чекає не менше викликів, ніж зараз, - зауважив Руслан Іллічов. – Тому до роботи з урядом ми готуємось вже сьогодні». За його словами, йдеться про три групи проблем. По-перше, яким чином треба буде реагувати на нові можливі карантинні обмеження для бізнесу. По-друге, йдеться про програми підтримки бізнесу, як існуючі, так і нові. По-третє, на порядку денному формування нових внутрішніх ринків та збереження існуючих.

Щодо підтримки бізнесу Руслан Іллічов назвав найближчим ключовим завданням схвалення Верховною Радою законопроєкту №3739 від 24.06.2020 р. «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості». Адже локалізація - чи не єдиний шлях відродження промисловості як країни, так і регіону.

Чому ми дійшли такого висновку? Останні п’ять років основним утримувачем контрактів у публічних закупівлях є держава, - зазначив Генеральний директор ФРУ. – При загальній вартості контрактів у 500 млрд грн. 350-400 млрд грн. припадає на імпорт, тобто кошти не інвестуються у вітчизняне виробництво. Тому Закон про локалізацію – своєрідний рубікон для промисловості. І ми зробимо все, аби законопроєкт було схвалено». Наразі ФРУ зібрала понад 100 тис. підписів на підтримку законопроєкту №3739, у тому числі від підприємств Одещини.

Голова правління Об’єднання організацій роботодавців Одеської області Костянтин Журавель в свою чергу розповів про необхідність об’єднання зусиль у вирішенні проблем підприємств регіону, а генеральний директор виконавчої дирекції Одеського міського об’єднання роботодавців Євген Дрозд детально зупинився на програмі підтримки конкретних підприємств та окремих галузей міста, яку нещодавно було представлено на засіданні трьохсторонньої соціально-економічної ради.

Таким чином, солідаризація бізнесу в нових умовах актуальна як ніколи, зауважив, підбиваючи підсумки зустріч, Руслан Іллічов. Своїми думками щодо вирішення існуючих проблем країни та регіону поділилися керівники «Стальканату», «Одескабель», Одеської шпалерної фабрики та ПАТ «Експортно-кредитне агентство».
Робоча група ФРУ також відвідала низку підприємств, зокрема, завод «Стальканат», товариство з додатковою відповідальність «ІнтерХім» та ТОВ «Еверласт».

odessa1

odessa2

odessa3

odessa5

odessa6

odessa7

odessa8

odessa9

odessa10

odessa11