Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Soft skills або м’які навички – тренд ринку праці

Сьогодні компанії розраховують на людей, які можуть самі оцінити ситуацію та вирішити питання. Deloitte вважає, що до 2030 року дві третини професій базуватимуться на soft skills.

Федерація роботодавців України спільно з Освітнім центром економіки землі Мекленбург-Передня Померанія, за участю більш ніж 90 учасників, провели четвертий вебінар на актуальну тематику «Soft skills, які очікує ринок праці та роботодавці від працівників та здобувачів освіти. Цифрові навички та компетенції» в рамках серії вебінарів за напрямком «Професійне навчання та розвиток людського капіталу».

Спікер вебінару - Гюнтер ТРЕПТЕ, головний експерт проєкту з питань дуальної освіти(Німеччина).

Модератор – Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

В Україні, за даними експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, порівнюючи з листопадом 2021 року, кількість роботодавців, які в описі своїх вакансій зазначають бажані soft skills, зросла на 10% та становить 75%.

Наразі Україна долучилася до Програми «Цифрова Європа» до 2027 року, яка надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами. Мета «Цифрової Європи» – пришвидшити відновлення економіки та цифрову трансформацію.

Під час вебінару були розглянуті питання необхідних Soft skills для ринку праці та роботодавців, важливість цифрових навичок та компетенцій.
Також під час вебінару було надано прикладні кейси дослідження ринку праці України щодо затребуваності Soft skills та цифрових навичок в Україні.

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНИМИ за даними досліджень, крім цифрових навичок, стали ОСОБИСТІСНО-МОТИВАЦІЙНІ КОМПЕТЕНЦІЇ:

 • Орієнтація на результат
 • Робота в команді
 • Відповідальність
 • Врівноваженість
 • Здатність до навчання
 • Гнучкість та навички комунікації. 

Безумовно, певний вплив на розвиток особистісних компетенцій в період професійного навчання мають наставники( ментори). Тематиці, як підготувати наставників на підприємстві буде присвячено наступний п’ятий вебінар напрямку «Професійне навчання та розвиток людського капіталу» з Керстеном Бартельсом, який відбудеться 12 вересня 2022 року о 11.00.

Нагадуємо, що Федерація роботодавців України проводить консультації для підприємств щодо питань роботи з персоналом та розвитку людського капіталу. Дослідження також тривають, ми будемо знайомити вас з основними їх результатами.

02

03

04