Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Що потрібно ринку електроенергії?

Про це - наше дослідженні, яке підготував Центр Разумкова разом з Аналітичним центром ФРУ за підтримки Конфедерації промисловості Данії - Dansk Industri.

Глобальне поширення COVID-19 разом із кризовими проявами на енергетичних і сировинних ринках (а з тим – і глобальній економіці загалом) створило безпрецедентну ситуацію у світі та сформували нові виклики для України. Складність ситуації особливо загострюється несистемним виконанням реформ за останні десять років, а також незадовільною діяльністю органів державної влади, відповідальних за енергетичну галузь.

Діюча модель ринку електроенергії не дозволяє сподіватися на стабільний розвиток вітчизняної промисловості та врегулювання існуючих кризових явищ в українській енергетиці. Більше того, подальше її функціонування вже у найближчі місяці може повністю зруйнувати фінансову базу генеруючих компаній наслідком чого підвищиться ступінь ризику до критичного рівня в розрізі енергозабезпечення національної економіки та сприятливого інвестиційного клімату.

Тому мета цієї роботи і полягає в аналізі проблемних питань функціонування ринку електроенергії за період липень 2019 р. по серпень 2020 р. включно, а також розробці комплексу рішень для збалансованого розвитку вітчизняної промисловості та енергетичної галузі України.

Перш за все йдеться про фінансову ліквідність, відсутність спотворень, недискримінаційність, передбачуваність, простоту та прозорість.

А для цього необхідне гнучке регулювання продажів ДП «Гарантований покупець» з реалізації електричної енергії за двосторонніми договорами.

І Міністерство енергетики України вже вийшло із конкретними пропозиціями, як імплементувати запропоновані нами заходи.

Від таких змін виграє держава, адже нарешті вдасться встановити ринкову стратегію продажів Гарпока, що відображатиметься на збільшенні доходів держпідприємства і сприятиме розвитку сектору відновлювальних джерел енергії.

 

Переглянути дослідження

Novij rinok elen 2020 ful