Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Ринок міндобрив насичено, ціни стабільні. Українські виробники ефективно здійснюють імпортозаміщення

Жодних підстав очікувати дефіциту добрив у 2-му півріччі немає, оскільки Україна здатна ефективно здійснити імпортозаміщення 800 тис. тонн комплексних мінеральних добрив, які раніше постачала Росія. Таку інформацію оприлюднили на спільній прес-конференції Федерація роботодавців України, Союз хіміків та представники усіх великих українських виробників мінеральних добрив.

Останнім часом в Україні ширилися чутки про нібито неминучу кризу на вітчизняному мінеральних добрив. Начебто спричинена вона надмірною залежністю від Росії та ембарго проти російських добрив, що введено Кабінетом Міністрів України з 1 липня 2019 року.

Насправді чутки про можливе падіння ринку не мають під собою жодної підстави, заявили учасники прес-конференції.

«До кінця року, відповідно до планів вітчизняних заводів, буде поставлено близько 2 млн тонн азотних добрив і порядку 330-350 тис. тонн складних фосфорних добрив . Цієї кількості, з урахуванням того, що за останній час (станом на середину липня ) імпорт фосфорних добрив в Україні становить понад 600 тис. тонн, з лишком вистачить для посівної кампанії і ще щось залишиться на весну», - сказав президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

При цьому з даної кількості вітчизняні виробники здатні без додаткових інвестицій наростити випуск в обсязі до 450 тис. тонн добрив на рік.

Ціни на продукцію низькі та конкурентоздатні, наголосив віце-президент Союзу хіміків України Ігор Гольченко. Експерт зазначив, що суттєве падіння цін на мінеральні добрива вітчизняного виробництва почалося з березня 2019 року — тоді ціна на азотні добрива опустилася до 7 000-8 000 грн/т.

У другому кварталі 2019 року знизився обсяг імпорту добрив в Україну, оскільки іноземна продукція перестали конкурувати з добривами вітчизняного виробництва через падіння ціни.

За умови стабільної ціни на газ жодних підстав для підвищення вартості вітчизняних мінеральних добрив немає.

«Федерація роботодавців разом із Союзом хіміків України провели серйозну роботу з Урядом щодо пошуку компромісів та механізмів компенсації ціни на газ для українських виробників мінеральних добрив». – зазначив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. 

Саме ціна на газ має найбільшу питому вагу у собівартості кінцевої продукції при виробництві мінеральних добрив та впливає на можливість національних виробників конкурувати з імпортними добривами за критерієм ціни.

Наразі всі українські заводи, за винятком Одеського припортового заводу, працюють стабільно і їх виробничих потужностей достатньо для виконання всіх замовлень в зазначених обсягах.

Президент АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський заявив, що компанія має намір запустити свої потужності на 100% з 25 липня, при цьому АТ вже уклало довгостроковий контракт на поставку всіх основних видів продукції.

Він зазначив, що фактично підприємство на даний момент може випускати 15-18 тис. тонн складних добрив в місяць.

Директор з виробництва підприємства «Сумихімпром» Олег Денщиков підкреслив, що виробництво його компанії не зупинялося в проблемні періоди, а станом на липень завод здатний виробити 540 тис. тонн/рік сірчаної кислоти, 102 тис. тонн/рік фосфорної кислоти і 500 тис. тонн/рік складних міндобрив. Таким чином, «Сумихімпром» планують у 2-му півріччі випустити 240 тис. тонн міндобрив.

Заступник директора Одеського припортового заводу Степан Кімінчіджі заявив, що підрозділи заводу з виробництва аміаку і карбаміду простоюють з квітня 2018 року, і на даний момент працює комплекс з перевалки транзитного аміаку потужністю близько 2,3 млн тонн/рік. За його словами, уповноваженими органами заводу було прийнято рішення про укладення договору на давальницьких умовах з переробки газу для часткового запуску виробництва.

«Сьогодні ми зібрали всіх виробників мінеральних добрив, щоб вони змогли розповісти про реальні можливості виробництв. Таким чином національні споживачі, підприємства агропромислового комплексу, можуть бути впевнені у тому, що дефіциту добрив в Україні не буде», - наголосив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.

Трансляцію заходу можна переглянути за посиланням.