Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Розбудова Національної рамки кваліфікації. Вимоги ринку праці та роботодавців – підґрунтя для змісту освіти

Взяли участь у 6 зустрічі у рамках співпраці ETF - European Training Foundation /Європейський фонд освіти з міжвідомчою робочою групою щодо розроблення та впровадження заходів самосертифікації Національної рамки кваліфікацій відповідно до критеріїв Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (ЄРК) та критеріїв Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (РК-ЄПВО).

Учасниками заходу були представники роботодавців, професійних спілок, Національного агентства кваліфікацій, освітян.

Рамки кваліфікацій охоплюють загальні різні стратегічні сфери, пов'язані з ринком праці, інтеграцією зайнятості та соціальною інтеграцією, економічним розвитком та політикою в галузі освіти.

Під час зустрічі обговорили питання обов’язкового врахування національного контексту та необхідності підвищення ролі роботодавців для своєчасного отримання запиту та приведення у відповідність змісту освіти до вимог ринку праці.

Федерація роботодавців України вчергове наголосила на пріоритетній ролі професійного стандарту, важливості совєчасного оновлення освітніх стандартів та максимально прикладної імплементації Національної рамки кваліфікацій.