Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Роботодавці і профспілки обговорили з керівництвом МОП розвиток соціального діалогу в Україні

Відбулася робоча зустріч роботодавців і профспілок з Директором Бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної і Східної Європи Маркусом Пілгрімом.

Сторони обговорили хід реалізації поточної програми співпраці між МОП і Україною, позиції соціальних партнерів щодо урядових планів реформ у соціально-трудовій сфері, завдання і виклики у сфері тристороннього соціального діалогу в процесі реалізації радикальних соціально-економічних реформ, задекларованих керівництвом держави.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності залучення соціальних партнерів до обговорення і опрацювання законодавчих ініціатив, що мають прямий вплив як на інтереси як роботодавців, так і найманих працівників, формують умови для створення нових робочих місць – проект Трудового кодексу, зміни до податкового законодавства, законопроекти, спрямовані на детінізацію ринків і зайнятості.

Маркус Пілгрім наголосив на готовності МОП надавати експертну підтримку у підготовці і оцінці законодавчих пропозицій у сфері соціально-трудових відносин.

В свою чергу, директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Олександр Яворський висловив позитивну оцінку зусиль МОП щодо підтримки розбудови тристороннього соціального діалогу, інституційного зміцнення організацій роботодавців і профспілок.

Серед завдань для спільного опрацювання на поточний та наступні роки – формування і реалізація нової Програми гідної праці для України, подальший фокус на розвитку інструментів для організацій роботодавців надавати послуги своїм членам.