Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Роботодавці активно працюють у комітетах Верховної Ради

Представники Федерації взяли участь у засіданні новоствореного Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під головуванням Галини Третьякової. На засіданні були розглянуті важливі для бізнесу законопроекти:

- про подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб, уніфікації термінів подання звітності

- про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за бажанням платника податку, у т.ч. щодо заборони звернення стягнення на кошти з такого рахунку (такий електронний рахунок вже запроваджено та вдало діє для сплати ПДВ та акцизу, платник податків через електронний кабінет ДПС відкриває рахунок, поповнює його, відбувається автоматичне зарахування коштів)

- проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (він удосконалює законодавство щодо ліцензування видів господарської діяльності, виходячи з проблемних питань, що виникали протягом застосування Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»).

Щодо останнього законопроекту представником ФРУ було висловлено застереження щодо обов'язковості включення до ліцензійних умов положень щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення.

Відповідно до ДБН В 2.2-40:2018 «Інклюзивність будевіль і споруд» його норми поширюються на проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд.

Якщо забезпечення доступу маломобільних груп населення до аптек є, безумовно, виправданим, то до приміщень, де провадиться інша ліцензована діяльність, як то, виробництво вибухових матеріалів, виробництво особливо небезпечних хімічних речовин тощо є неможливим у т.ч. з мотивів безпеки маломобільних груп населення.

Також були розглянуті законопроекти про статус та гарантії діяльності нових суб'єктів у сфері запобігання корупції – викривачів корупції та про надання приміщень державної та комунальної форми власності в оренду без аукціону через систему ProZorro.

Комітетом було прийнято рішення про проведення 18 вересня окремого засідання по заборгованості з ЄСВ, адміністрування та реструктуризації боргу з ЄСВ, який, за даними Пенсійного фонду, тільки в частині ПФ сягає 15 млрд.грн.