Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Робота в Урядових комітетах

Взяли участь у засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад і територій та захисту довкілля. Аналізуючи питання, що обговорювалися, хочемо виділити наступні важливі для роботодавців моменти:

Федерація долучиться до доопрацювання проекту Плану заходів з детінізації економіки, протидії економічним загрозам у митній та податковій сферах щодо нелегального ринку підакцизних товарів, сільськогосподарської продукції.

ФРУ послідовно виступає за вирівнювання умов конкуренції на ринках, насамперед через зменшення тіньового сектора.

Проект плану враховує низку пропозицій роботодавців. Разом з тим, Федерація запропонує Уряду додаткові заходи для детінізації сфер економічної діяльності, які не охоплені в урядових пропозиціях. Їх реалізація сприятиме зростанню легального бізнесу, зайнятості і надходженням до бюджетів.

Важливою виробничою сферою, на оновленні законодавчого регулювання якої наполягає Федерація, є ринок деревини.

ФРУ ініціюватиме підготовку нового компромісного законопроекту, який врахує інтереси вітчизняних переробників, встановить прозорі механізми функціонування ринку та створить передумови реалізації експортного потенціалу галузі.

Зокрема, про це говорили учора під час зустрічі у ФРУ з виробниками:

Обговорили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці».

Висловили позицію щодо недоцільності встановлення обмежень для бізнесу отримувати державну допомогу.

Зокрема, йдеться про обмеження за програмами допомоги по частковому безробіттю, а також за іншими програмам допомоги роботодавцям, загальним обсягом незначної державної допомоги у розмірі 200 000 Євро з різних джерел за 3 роки на одного суб’єкта господарювання.

Проект фактично ставить отримувача державної допомоги перед вибором чи отримати державну допомогу, наприклад, за Законом України «Про зайнятість населення», чи отримати інвестиційну допомогу для розвитку бізнесу за іншими державними програмами.

Європейські підприємства мають право та отримують державну допомогу за різними напрямами, не обмежуючись розміром незначної державної допомоги.

На цей час державна допомога бізнесу ЄС є складовою частиною всіх програмних стратегічних документів розвитку ЄС, зокрема, Плану дій щодо економіки замкнутого циклу (Circular Economy), European Green Deal тощо.

Європейські компанії отримують додаткові конкурентні переваги перед українським виробниками.

Також законопроект потребує доопрацювання в частині:

  • встановлення зобов’язань роботодавця повернути кошти, отримані за активними програмами зайнятості, у раз звільнення працівника незалежно від причин до закінчення строку надання пільг. Це значно демотивуватиме бажаючих звертатися звертатись до ДСЗ за такими програмами;
  • розширення підстав для відмови у наданні допомог роботодавцям за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.
ФРУ закликала врахувати ці пропозиції в рамках подальшого опрацювання законопроекту.