Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Робоча поїздка до Харкова. В фокусі уваги роботодавців - можливості та потенціал науки і машинобудування

У Харкові разом із нашими друзями та колегами з Федерації роботодавців машинобудівної галузі, об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», членами Президії Ради ФРУ говорили про можливості та майбутнє української науки та машинобудівної промисловості.

На початку поїздки відвідали Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України, який є дійсно унікальним підприємством. Головою Ради Інституту є академік Володимир Семиноженко, член Президії Ради Федерації роботодавців України.

002

Інститут монокристалів наочно доводить, що українська наука у поєднанні з виробництвом можуть бути успішними вже сьогодні, що Україна здатна експортувати не лише сировину та напівфабрикати, а й виробляти високотехнологічні продукти.

Вироби Інституту визнані та використовуються у всьому світі. Завдяки роботі Інституту монокристалів Україна:

  • займає друге місце в світі з виробництва промислових кристалів
  • є постачальником кристалів для усі провідних світових проектів, де використовуються кристали
  • може виробляти і виробляє субстанції для ліків

Так, у Харкові, в українських печах готується унікальна продукція – кристали та штучні сапфіри. Тут їх вирощують аж до 500 кг.

Кристали українського виробництва використовують в космічній та авіагалузі, медицині, оптоелектроніці, сканерах та томографах, у виробництві військової техніки - при створенні так званої прозорої броні. Адже сапфір у п'ять разів міцніший за будь-яке зміцнене скло.

Українська технологія випікання настільки досконала, що компанія SIEMENS придбала права на її використання. І також на технологією українських вчених вирощує кристали, які використовує у виробництві апаратів МРТ.

У Харкові виготовляють і кристали для славнозвісного Великого адронного колайдера, який знаходиться на кордоні Франції та Швейцарії, а також для нового колайдера, який нещодавно з’явився і у Швеції.

006

Сьогодні консорціум «Інституту монокристалів» і приватних компаній має досвід виробництва сканерів і томографів. Ця продукція працює в лікарнях, пунктах пропуску на кордоні, аеропортах.

019

А ще в «Інституті монокристалів» перевіряють якість вітчизняних і зарубіжних лікарських засобів. Адже в установі мають для цього унікальне обладнання та використовують метод ядерного магнітного резонансу, рентгенівської монокристальної і порошкової дифрактометрії, атомної спектрометрії. Розробляють і власні медичні препарати. Інститут співпрацює з провідними вченими США, Франції, Німеччини, Польщі, Південної Кореї та багатьох інших країн.

014

Також тут роблять все, щоб долучати нашу молодь до науки якомога раніше – зацікавити реальними дослідженнями талановитих студентів, школярів. Сьогодні деякі з них вже захистили дисертації та працюють у відомих університетах України та світу.

 

Говорили про те, що багато розробки інституту, які вже вийшли на світові ринки, можуть бути затребуваними в України.

А для цього українськи розробники повинні мати підтримку та пріоритет у власній країні.

Дякуємо Володимиру Петровичу і всій команді за велику роботу, круті розробки, за віру в нашу науку, віру в Україну!"

Як відбувалась екскурсія можна переглянути у Фотогалереї

 

Скарбничку яскравих вражень поповнили компанії ІПРІС-ПРОФІЛЬ та ЕСКАЛЬ, що входять до виробничої групи ВАРІАНТ наших добрих друзів – родини Шуфані.

Екскурсію виробництвом провів Тоні Шуфані - директор та співзасновник ІПРІС-ПРОФІЛЬ.

«Були дуже вражені, - розповідає гендиректор ФРУ Руслан Іллічов. - Цей завод дійсно унікальний. За свою більш ніж 15-річну історію підприємство не тільки істотно збільшило число напрямків діяльності та наростило обсяги виробництва, а й значно розширило географію збуту. Продукція компанії представлена на підприємствах різних галузей економіки країн СНД, Євросоюзу, Балтії та Азії. Наразі на підприємстві працюють 650 чоловік.»

Тут виробляють широку лінійку найрізноманітніших стелажів для рітейлу та складських приміщень, а також контейнери для європейських мереж магазинів, різноманітні труби, будівельні металеві конструкції, зокрема, для дорожнього будівництва, проводять оцинковку та фарбування виробів.017

Одне з головних досягнень –підприємство самостійно вийшло на експорт до ЄС. Компанія без підтримки з боку держави, за відсутності Експортно-кредитного агентства, впродовж 5 років вийшла на ринок європейського рітейлу. І сьогодні 50% продукції експортується!. Зокрема, сьогодні серед її клієнтів, одна з найбільших мереж магазинів у Європі - SPAR International.026

Вкотре переконуємося, який величезний потенціал мають вітчизняні промисловці. А тільки уявіть, що б вони могли зробити за належної, повноцінної підтримки з боку держави!

А ще наприкінці минулого року компанія ЕСКАЛЬ, яка також є частиною групи ВАРІАНТ, запустила в Харкові новий завод гарячого цинкування потужністю 2 тис. т металовиробів на місяць. Виробництво займає майже 3,3 тис. кв. м.

002

Фотогалерею з цієї екскурсії можна переглянути за посиланням.

 

На завершення сповненого подіями та емоціями дня, відбулось виїзне засідання Федерації роботодавців машинобудівної промисловості України. Обговорювали розвиток українського машинобудування, необхідні стимули для динамічного розвитку та розкриття повною мірою потенціалу галузі.

Адже це - нові виробництва та технології, висока додана вартість, гідні зарплати, нові робочі місця та збереження вже існуючих.

Привітали почесного президента Корпорації "УкрІннМаш" Віталія Немілостивого, який змінив на посаді голову Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців машинобудівної промисловості», відомого промисловця, почесного президента Концерну «Нікмас» Григорія Дашутіна, що майже 10 років очолював об’єднання.

Kharkiv2