Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Робоча поїздка Чернігівщиною

Разом із заступником голови парламентського Комітету Дмитром Кисилевським, іншими народними депутатами та колегами-роботодавцями провели робочу поїздку підприємствами Чернігівщини.

Стартували з Чернігівського заводу корпорації «Еталон». Тут виробляють пасажирські автобуси. На заводі працюють близько 400 людей. Рівень локалізації автобусів складає 55 - 65%! Підприємство має 30 суміжних підприємств в Україні, які постачають широкий асортимент товарів, починаючи від пневматики, скла та гуми, і закінчуючи електропроводкою, обігрівачами та кузовними елементами.

avt 01

За умови стабільних замовлень компанія готова удвічі наростити обсяги виробництва. Тож під час зустрічі обговорили законопроект про локалізацію #3739 та інші важливі для вітчизняних виробників ініціативи.

avt 05

Наступну зупинку здійснили на ПрАТ «ТЕРА» - одному з провідних розробників і виробників систем моніторингу температури і вологості на всіх технологічних етапах виробництва, зберігання і доставки товару від виробника до споживача.

Всі компоненти цих систем: різні датчики, які реєструють і передають, прилади, програмне забезпечення ПрАТ «ТЕРА» розробляє і виробляє вже більше 15 років.

tera 08

Це сімейний бізнес наших старих та добрих друзів і однодумців, потомствених приладобудівників Анатолія і Євгена Якимців. Тут працюють близько 100 осіб.

Споживачами їх виробів є практично всі українські підприємства, яким потрібні контроль і регулювання температури, вологості або інших технологічних параметрів.


Клієнтська база підприємства налічує більше 2000 покупців.

tera 03

Від датчиків для доменних печей для металургів, що витримують температуру 1200 градусів, до контролерів для транспортування продуктів у мережах українського Макдональдз – все це виробляють тут.

До речі, компанія «Пожмашина», яку відвідали наступною, теж використовує сенсорну панель та інтерфейс, розроблені у «ТЕРА Україна». За її допомогою водій пожежної машини може не виходячи з кабіни контролювати всі процеси, що відбуваються в автомобілі.

Датчики температури для поїзда «ТАРПАН» - це теж «ТЕРА».

Серед клієнтів ПрАТ «ТЕРА» також «Фармак», «Фоззі Груп» (ТМ «Сільпо»), «Байєр», «Оптімафарм», «Бізнес Центр «Фармація» та багато інших відомих компаній.
Замовниками точного обладнання з Чернігова є підприємства Латвії, Польщі, Грузії, Іраку, Китаю, Індії, Південної Америки, Ірану, Казахстану та Туркменістану, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Єгипту.

Вони примудряються поставляти електроніку в Китай, а не навпаки, завозити її з Китаю!

Компанія створює робочі місця та розвиває високотехнологічне виробництво в Чернігові і платить податки в Україні. Такі підприємства, як ПрАТ «ТЕРА» створюють ту саму Індустрію 4.0, про яку так модно говорити сьогодні на економічних форумах.

Тому ПрАТ «ТЕРА» заслужено перемогла минулого року у номінації «За технологічність та інновації» щорічного рейтингу Федерація роботодавців України Ukrainian Employers Awards.

Яскравим фіналом нашої поїздки Чернігівщиною став візит до компанії «Пожмашина», генеральним директором якої є член Президії Ради ФРУ, очільник Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Аверьянов.

«Пожмашина» - дуже важливе для області підприємство.

Сьогодні у Прилуцькому районі 10 % зайнятого населення працює на «Пожмашині». У місцевій ОТГ – всі 40%.

Тут випускають сучасну, затребувану, конкурентоспроможну продукцію.

Витрати підприємства на оплату праці за останні 4 роки склали майже 300 мільйонів гривень. Ще майже стільки ж – відрахувань податків і зборів. А ще -10 млн доларів інвестицій.

Ознайомилися з новим обладнанням та інноваційними розробками компанії, які з’явилися в результаті інвестиційної програми 2016-2021 років. Побачили новітні пожежні автоцистерни, які виготовляються для Державної служби з надзвичайних ситуацій України. І навіть посиділи за кермом нового пожежного автомобіля, який вже зовсім скоро заступить на бойове чергування в ДСНС.

pm 02

Також побачили сільськогосподарську техніку для ТМ «Egritech», розвиток якої став можливим за рахунок підтримки державою аграріїв України. Федерація роботодавців України була ініціатором та розробником держпрограми, яка стимулює аграріїв купувати саме вітчизняну сільгосптехніку. Наразі вона визнана однією з найбільш ефективних.

Всі учасники поїздки ще раз пересвідчилися, наскільки важливим є законопроект про локалізацію №3739 і побачили реальний мультиплікативний ефект локалізації. В машинобудівників він один із найвищих.

pm 03

Наприклад, «Пожмашина» не лише дає роботу та гідну зарплату понад 600 працівникам, а є забезпечує замовленнями суміжні підприємства, оскільки якщо необхідні комплектуючі виробляються в Україні, то використовують саме їх. Вже згадувані сенсорні панелі від ПрАТ «ТЕРА», роботизований зварювальний комплекс від «ТЕХВАГОНМАШ» - лише кілька прикладів такої співпраці.

Законопроект про локалізацію дозволить таким компаніям, як «Пожмашина» створювати в Україні нові робочі місця, розвивати власні виробництва, сплачувати заробітну плату українським працівникам та наповнювати бюджет держави.

Будемо разом робити все, щоб українські кошти працювали на вітчизняного виробника, а через нього – на всю країну.

Більше фото із поїздки тут:

ФОТО