Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Рішення РНБОУ щодо відновлення керованості УЗ є єдиним можливим та вірним кроком - ФРУ

УЗ – без перебільшення стратегічне для України підприємство. Це – становий хребет української економіки. Саме тому для нас дуже важливо, щоб компанія була стабільною та керованою. Бізнес напряму залежить від її роботи. Зупинення «Укрзалізниці» означатиме зупинення економіки України.

ТСК в УЗ працює вже сім місяців. Відповідно до висновків комісії, стан справ на підприємстві – катастрофічний. Минулого року «Укрзалізниця» отримала 12 мільярдів збитків. Цього року ситуація фактично лише погіршувалася.

Медіа цитують закриту аналітику по "Укрзалізниці" станом на березень 2021 року: обсяги перевезень скоротились з 316 млрд т. км у 2012 до 189 млрд т. км. Вантажні перевезення впали з 238 млрд т. км до 168 млрд т. км.

Зміни голів правління в УЗ останнім часом інакше ніж «чехардою» назвати складно. Що аж ніяк не додавало стабільності в і так складній ситуації.

Наглядова рада УЗ так і не досягла позитивних змін в управлінні державним стратегічним підприємством, на які була спрямована реформа корпоративного управління, що стартувала з посилом – взяти в основу найкращі світові практики. І роботодавці про це неодноразово за ці роки говорили. Фінансова ситуація критична, корупцію не подолано.

Саме тому Федерація роботодавців підтримує рішення РНБОУ щодо введення тимчасового керівництва на «Укрзалізниці» та покладення обов'язків глави правління на Міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

Адже наразі це, мабуть, єдиний шанс швидко відновити керованість компані та здійснити її реальну реформу.

«Чи є у держави сьогодні інший вихід із ситуації, що склалася в УЗ? Я вважаю, що ні. Бо наразі ми стоїмо на краю і наступний крок може стати кроком у прірву. Єдиний вихід – відновлення вертикалі управління «Укрзалізницею». І тепер є відповідальний за цей процес, з ім’ям якого пов’язуватимуть успіх чи неуспіх змін та реформ в компанії. Сподіваємося, що Олександр Кубраков знайде в собі силу, волю та менеджерський хист, щоб змінити ситуацію в УЗ, відновити її керованість, стабільність та чітку вертикаль управління», - переконаний Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

Роботодавці, зі свого боку, готові активно долучатися, допомагати та спільно з Міністром, представниками Мінінфраструктури, АТ «Укрзалізниця» долати виклики у вирішенні проблемних питань підприємства.