Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Рада ФРУ підбила підсумки минулорічної роботи та визначила ключові пріоритети на 2019 рік

22 січня відбулося засідання Ради Федерації роботодавців України. Його учасники з різних регіонів, провідні виробничники та промисловці, голови територіальних об'єднань та профільних асоціацій, підбили підсумки роботи у минулому році та визначили пріоритети на 2019-й.

Відкриваючи засідання, Голова Ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник зазначив, що 2018 рік був наповнений подіями, зустрічами та змінами у економічному житті країни. Перед українськими роботодавцями стоїть багато викликів. На частину з них ми вже відповіли. Інша – залишається завданням на майбутнє.

«Завдяки нашим зусиллям прийнято ініційований роботодавцями Закон про «єдине вікно» на митниці. Його позитивний вплив бізнес вже відчув. Зроблено серйозні кроки на шляху детінізації обігу підакцизних товарів. Стає більш прозорим користування надрами. Ухвалено Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою освіти та дано старт роботі Національного агентства кваліфікацій. Це вкрай важливо для змін сучасного ринку праці відповідно до потреб українських роботодавців. Мають стати проривними системні зміни для виробників, які працюють для потреб оборони країни.

Працює система часткової компенсації вартості сільгосптехніки. Налагоджуємо ефективний діалог з «Укрзалізницею». Останні рішення, що стосуються імпортозаміщення та повернення до питань локалізації виробництва, свідчать, що ми знаходимо шляхи ефективної взаємодії», - зазначив Дмитро Олійник.

І це – лише кілька зі знакових для бізнесу здобутків Федерації у 2018 році. Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов також навів кілька цифр, які є яскравими прикладами роботи Федерації.

У 2018 Федерацією велася активна діяльність з використанням ексклюзивних інструментів, якими вона володіє. Представники ФРУ взяли участь у 45 засіданнях Уряду та 90 - урядових комітетів. 815 нормативно правових актів пройшли експертизу у ФРУ. Федерація отримала близько 800 листів від бізнесу, що на 30 відсотків більше, ніж 2017 року. ФРУ спрямувала до влади понад 600 звернень з актуальними для підприємств та галузей проблемами.

Керівництво та експерти ФРУ брали постійну участь у засіданнях міжвідомчих комісій та експертних рад, в результаті чого було захищено права та інтереси понад 70 підприємств.

У 2018-му керівництво та експерти ФРУ відвідали 16 регіонів, брали участь у міжнародних зустрічах, виїзних засіданнях Уряду, відвідували провідні підприємства, проводили виставки, конкурси, дискусії та презентації.

ФРУ є найвпливовішою організацією українського бізнесу, тому нас стає дедалі більше. У 2018 - му до лав Федерації приєдналося 13 нових об'єднань та 71 нове підприємство.

У Федерації створено 12 комітетів, шляхом участі в роботі яких наші члени мають можливість вести прямий діалог із органами влади, формувати єдину позицію та відстоювати інтереси підприємств і галузей у таких сферах як промисловість, митниця, надрокористування, експорт та залучення інвестицій, освіта та трудовий потенціал та інші.

Керівники комітетів підвели підсумки року (більш детально з ними можна ознайомитися у Звіті ФРУ за 2018 рік) та поінформували про перспективні напрямки роботи у 2019-му. 

Зокрема, Віталій Немілостівий, заступник Голови Ради ФРУ, керівник Комітету з розвитку промисловості, державних закупівель та співпраці з державним сектором економіки ФРУ вважає, що на часі внесення змін в Закон України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» щодо відпрацювання механізму впливу Федерації саме на реалізацію економічної політики в державі.

Володимир Цибульський, заступник Голови Ради ФРУ, переконаний, що вкрай необхідно сформувати чітку позицію Федерації щодо створення в Україні ринку землі.

Валентин Шеветовський, керівник Комітету надрокористування ФРУ запропонував у проекті Кодексу України про надра чітко виписати процедуру отримання спецдозволів, порядок взаємодії між Мінекології та Держгеонадрами та визначення переліку родовищ корисних копалин державного та місцевого значення.

Павло Штутман, керівник Комітету з освіти та розвитку трудового потенціалу ФРУ переконаний, що система вищої та професійно-технічної освіти перш за все повинна орієнтуватися на потреби ринку праці, тож Комітет і надалі спрямовуватиме свої зусилля у цьому напрямку.

На засіданні Ради ФРУ було затверджено пріоритети роботи Федерації на 2019 рік та середньострокову перспективу. Цей документ охоплює всі складові роботи з підтримки вітчизняних виробників, створення нових робочих місць, залучення інвестицій, дерегуляції підприємницької діяльності та захисту бізнесу. У пріоритетах відображені нові сфери, які у цьому році можуть стати визначальними для промисловості. Наприклад, екологічне регулювання.

Серед головних пріоритетів – реалізація положень Маніфесту роботодавців України, який у 2018 році з'явився як відповідь на виклики, які перед бізнесом ставить сьогодення. Це – ключові завдання, які роботодавці ставлять перед собою та своїми однодумцями з метою змін у економіці країни та які мають, зокрема, стати порядком денним для побудови діалогу з політиками.

Ключовий виклик, який наразі постає перед українськими роботодавцями – це питання трудового потенціалу, зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник. Запорукою його збереження є підвищення добробуту населення України, яке неможливе без розвитку та зростання української економіки.

Роботодавці розуміють, що змінювати ситуацію в економіці країни необхідно «вже учора» і хочуть бачити свою країну сильним гравцем на міжнародних ринках, з розвиненою переробною економікою а не сировинною колонією, населення якої активно шукає кращої долі за кордоном.

Федерація роботодавців вже у січні публічно звернеться до громадськості, презентує та обговорить з експертами ключові позиції Маніфесту роботодавців.

Також визначили дату проведення XI З'їзду Федерації роботодавців України. Він відбудеться 11 квітня 2019 року.