Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Провели традиційну онлайн зустріч з Торговим представником України Тарасом Качкою

Провели традиційну онлайн зустріч представників провідних вітчизняних компаній і галузевих організацій – учасників Федерації роботодавців з Торговим представником України Тарасом Качкою.

У зустрічі взяли участь понад 30 керівників компаній та асоціацій з галузей машинобудування, металообробки, металургії, переробки сільгосппродукції, хімічної галузі, виробництва продуктів харчування, сфери автомобільних перевезень та інших.

Обговорили актуальні запити бізнесу щодо регулювання зовнішньоекономічної діяльності, вирішення критичних логістичних проблем, запровадження заходів захисту внутрішнього ринку, залучення роботодавців до підготовки Україною до набуття членства України в ЄС, напрямки підтримки експортерів.

Зокрема, йшлося про:

  • Розвиток інструментів стимулювання експорту;
  • Перспективи продовження поточного торговельного режиму з ЄС у 2023 році;
  • Поточні переговори щодо укладання договорів про зони вільної торгівлі з країнами-партнерами;
  • Логістичні питання, можливості скорочення черг у пунктах пропуску на кордоні України з країнами ЄС;
  • Актуальність та підходи до запровадження/перегляду захисних заходів на внутрішньому та зовнішніх ринках;
  • Принципи взаємодії роботодавців з урядом щодо врахування інтересів бізнесу в рамках підготовки України до набуття членства у Європейському Союзі;
  • Питання координації зусиль бізнесу і держави щодо забезпечення сприятливих умов участі бізнесу у закордонних виставках.

Готові підтримувати Уряд у прагненні продовження на наступний рік торговельних преференцій ЄС для України.

Формуємо власну позицію щодо запровадження/перегляду захисних заходів на внутрішньому та зовнішніх ринках. Дійшли згоди, що Федерація стане майданчиком для відповідних обговорень та напрацювань.

Також плануємо окрему зустріч щодо технічного регулювання та сертифікації.

Не залишиться поза увагою й тема «зеленого» переходу та CBAM, адже з набуттям Україною статусу кандидата на членство у ЄС відповідальність нашої країни та, відповідно, вимоги для бізнесу підвищуються, тож необхідно буде спільно з Урядом шукати відповіді на нові виклики.

Домовилися і надалі координувати зусилля для створення сприятливих умов здійснення експортно-імпортних операцій, захисту внутрішнього ринку та просування інтересів українського бізнесу на зовнішніх ринках.

Дякуємо пану Качці за готовність до діалогу та співпраці.

1

2

3