Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Пропозиції роботодавців щодо вирішення проблеми безпідставного блокування податкових накладних/розрахунків коригування частково враховані профільним комітетом ВРУ

У продовження нашої роботи з вирішення проблеми безпідставного блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) відповідно до жовтневих змін до постанови КМУ № 1165, наші податкові експерти взяли участь у онлайн-нараді в Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики щодо обговорення змін до постанови.

Учасниками засідання під головуванням Данила Гетманцева були народнi депутати, представники Мінфіну, ДПС України та інші податкові експерти.

У підсумку зустрічі було частково враховано пропозиції роботодавців, надіслані Президенту, КМУ та профільному Комітету ВР за результатами засідання Податкового комітету ФРУ.

https://fru.ua/images/doc/2022/zvernennia_PDV.pdf

Обговорювали питання термінового внесення змін в постанову КМУ №1165.

Як пропонувала Федерація, з дотриманням принципу презумпції невинуватості платників податку буде запроваджено разову автоматичну реєстрацію всіх заблокованих ПН/РК з 14 жовтня 2022 року, якщо такі ПН/РК відображено в таблицях, які прийняті. Також будуть внесені зміни щодо часу роботи ЄРПН та продовження на 5 календарних днів граничного строку реєстрації ПН/РК тощо.

Мінфіном проведено роботу щодо відмови від діючої практики зупинення реєстрації ПН/РК як такої, що здійснюється не у автоматичному, а у ручному режимі.

Наразі нами ведеться робота по внесенню зміни до законопроекту N8079, постанови КМУ № 1165 та наказу Мінфіну № 520.

Федерація роботодавців категорично виступає за переформатування роботи податкової та заміну СМКОР з попереднім вивченням зарубіжного досвіду на більш гнучку систему, яка б дала можливість розділення платників податків за категоріями на менш та більш ризикові, та унеможливила припиняти роботу підприємства податковою шляхом блокування ПН/РК, якщо ризиковість мінімальна.