Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Представники ФРУ взяли участь у нараді в Офісі Президента України щодо доопрацювання змін у податкове законодавство

Представники Федерації роботодавців України взяли участь у нараді з питань напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення податкового законодавства у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466 (Закон №466), яка відбулася 28 травня в Офісі Президента України.

Під час виступу директор департаменту економічної політики ФРУ Сергій Салівон звернув увагу присутніх на те, що роботодавці неодноразово зверталися до Верховної Ради України з проханням не допустити прийняття цього Закону, а до Президента України - скористатися правом вето Президента до нього через те, що низка передбачених ним змін є економічно необґрунтованою, потенційно корупціогенною та такою, що несе ризики для економічного розвитку України у цілому. Повідомив, що ФРУ вже направила до Офісу Президента України пропозиції щодо мінімально необхідних змін до Податкового кодексу у зв’язку з набранням чинності Законом №466, а Президія Федерації виступила із відкритим зверненням щодо цього Закону.

Зокрема, було акцентовано увагу присутніх на таких вадах Закону:

       1. Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, а також нерозповсюдження на них інструментів контролю у вигляді «конструктивних дивідендів», звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема – ОВДП) тощо.

       2. Вилучення з Податкового кодексу України нечисленних інструментів підтримки переробки сировини (зокрема, щодо звільнення від оподаткування ПДВ сої та ріпаку).

       3. Негативні для бізнесу наслідки впровадження застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів», а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети» у затвердженому Законом вигляді.

       4. Негативні наслідки впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та ще й колегіально, а не персонально.

Президент Укрметалургпрому Олександр Каленков звернув увагу на необхідність термінового внесення змін до Податкового кодексу щодо рентної плати – як в частині зміни розміру ставки податку, так і в частині нюансів, пов’язаних із його адмініструванням.

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, коментуючи виступи присутніх повністю підтримав ФРУ в частині необхідності усунення нерівності у оподаткування платників податків та щодо недоречності вилучення із Податкового кодексу інструментів підтримки переробки сировини.

За підсумками засідання організатори пообіцяли при терміновій розробці законодавчих змін максимально врахувати пропозиції бізнесу.