Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Позицію роботодавців враховано - НБУ збільшив граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 90 до 120 календарних днів.

Національний банк України збільшив граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 90 до 120 календарних днів.

Нагадаємо, до Федерації роботодавців звертались асоційовані члени ФРУ, зокрема виробники машинобудівних підприємств, виробники замороженої продукції та інші українські експортери з проблемою зменшення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів у 90 календарних днів, встановлені Національним банком України постановою №68 від 04.04.2022. Це призвело до проблем у господарській діяльності, не можливості виконувать вже діючі конракти, порушення логістичних термінів, втрат готової продукції, що накопичена на складах. Звернення їх до Мінекономіки та Нацбанку не було почуто.


Тож Федерація роботодавців звернулась до Офісу Президента, народного депутата Данили Гетманцева із закликом врегулювати це питання та збільшити граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і розширити підстави для отримання висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів строк розрахунків.


Нашу позицію було почуто і наразі постановою Правління Національного банку України від 7 червня 2022 року № 113 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18", яка набирає чинності з 8 червня питання врегульовано. Відповідно до неї Національний банк України збільшив граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 90 до 120 календарних днів. Таке рішення дасть можливість розширити можливості експорту та імпорту товарів українським бізнесом в умовах порушення ланцюгів постачання через війну.