Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Позиція ФРУ щодо законопроекту № 1210

Найближчим часом законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (реєстр. № 1210 від 30.08.2019) буде розглядатись Верховною Радою у другому читанні.

За підсумками розгляду у першому читанні ФРУ наприкінці минулого року надавала пропозиції та зауваження роботодавців до проекту рішення Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо цього законопроекту, підготовленого до другого читання.

З наданих 17 пропозицій та зауважень 12 повністю або частково знайшли підтримку у Комітеті, зокрема щодо відповідальності контролюючих органів через неправомірні рішення, дії чи бездіяльність (відновлення пункт 21.4. статті 21 ПКУ); відновлення незастосування до платника податків штрафних санкцій та/або пені, якщо він діяв відповідно до наданої йому індивідуальної податкової консультації; зменшення тривалості перевірок, визначених у статті 77 КПУ тощо.

Проте, на жаль, не врахованими залишились пропозиції Федерації щодо відмови від збільшення розмірів та кількості штрафних санкцій, зокрема пов'язаних із податковими накладними, та відмови від ідеї впровадження концепції винної відповідальності платників податків, за якою наявність або відсутність вини буде встановлювати податковий орган.