Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Потрібна термінова реакція держави на ситуацію, що склалась в економіці

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник взяв участь у засіданні Комітету ВРУ з економічного розвитку. Учасники зустрічі заслухали звіт Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.

Під час свого виступу Дмитро Олійник ще раз акцентував увагу присутніх на тому, що економіка України – у вкрай складному становищі. Лише одна цифра – дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за минулий рік – близько 14 млрд дол.

До цього призводять численні виклики, на які немає адекватного реагування з боку держави.

«Як приклад – вже 5 років поспіль держава в особі Міністерства економіки, ОДА та облрад, держбанків рекламує та стимулює білоруський технологічний імпорт. Державні банки видають кредити а ЕКА Білорусі компенсує через них 2/3 відсоткової ставки по кредитах на закупівлю білоруського імпорту.
Це більше 70 позицій машинобудування, починаючи від ліфтів до локомотивів.

Сьогодні «МАЗ» чи Белкомунмаш, в тому числі, захоплюють наш ринок пасажирського транспорту. Міста навіть не оголошують тендери а беруть в лізинг або в кредит білоруські автобуси чи тролейбуси.

І це при тому, що виробники аналогічної продукції в Україні:

- Концерн Електрон
- Концерн Богдан (ПАТ Черкаський автобус, АТ АК Богдан Моторс)
- Концерн Еталон (Чернігівський автозавод, Бориспільський автозавод)
- ДП Південмаш

Як результат цього та інших негативних прикладів недержавницької економічної політики індекс промислової продукції падає вже 7 місяців поспіль наростаючими темпами», зазначив у своєму виступі Дмитро Олійник.

07.02.20-ODN-komitet

Федерація роботодавців готова брати участь в Антикризовому штабі і виступити рушійною силою по спасінню промисловості. Саме для цього вже передали Уряду наш План першочергових антикризових дій та Рекомендації роботодавців на 2020 рік. Але слід наголосити, що рішення повинні прийматися невідкладно, і в першу чергу це стосується і публічних закупівель, і необхідності продовження програми відшкодування виробникам сільськогосподарської техніки, і важливості виваженого рішення щодо ЗВТ з Туреччиною.

«Задля досягнення спільної мети – підтримки вітчизняного виробника, скорочення імпорту, тощо – ми готові до дієвої співпраці з усіма органами державної влади, бізнес-об'єднаннями та аналітичними центрами. Але часу ні в нас, ні в країни вже немає. Треба діяти негайно.
Сподіваюся, що нас почули», підсумував Дмитро Олійник.

07.02.20-ODN-komitet1