Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Поступове зростання акцизу на ТВЕН забезпечить стабільне зростання доходів бюджету

Федерація роботодавців України закликає народних депутатів підтримати пропозиції до законопроекту № 4278 про поступове підвищення ставки акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН), які розглядатимуться на поточному тижні парламентом.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав поправку № 55 до законопроекту 4278 про підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 200% від чинної у 2020 році та наступне щорічне підвищення на 30% у 2022-2025 роках.

Перегляд ставки акцизного податку на ТВЕН дозволить змінити деструктивне для економіки і державних фінансів рішення про збільшення акцизу на такі тютюновмісні вироби на 320% у 2021 році, яке було передбачено законом № 466.

За розрахунками експертів ФРУ, реалізація прийнятої Комітетом пропозиції збільшить доходи державного бюджету з акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 2,6 млрд грн. Буде забезпечено очікувані Урядом у 2021 та наступних роках надходження акцизного податку від ТВЕН.

Запропонований темп підвищення ставки акцизного податку стримуватиме зростання нелегального ринку тютюновмісних виробів на відміну від руйнівного підвищення на 320%.

Залишення ставки акцизного податку на чинному рівні призведе до трикратного зменшення обсягу легального ринку ТВЕН та зростання нелегальної торгівлі контрабандним і контрафактним товаром, який вже почав з’являтися в Україні з початку 2021 року.

Сподіваємось на підтримку парламентом рішення, яке забезпечить баланс інтересів держави і бізнесу, збереження робочих місць та довіру інвесторів до України.