Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Поступове підвищення тютюнового акцизу – збереження робочих місць і залучення інвестицій

Федерація роботодавців підтримує пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань фінансів податкової та митної політики щодо поступового зростання акцизу на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН), розроблені в рамках підготовки законопроекту 4065 до другого читання.

Норми Податкового кодексу України про підвищення на 320% акцизного податку на ТВЕН, що мали вступити в дію з 1 січня 2021 року та стимулювали б повернення понад 1 млн повнолітніх споживачів ТВЕН до використання звичайних цигарок або перехід до нелегальної продукції.

За такого безпрецедентного підвищення рівня акцизу зросте нелегальний ринок – бюджет втратить доходи, економіка - інвестиції і робочі місця.

Спад в економіці і зростання безробіття Україні – не кращий час для кардинального підвищення податків.

Збереження прогнозованих умов оподаткування та поступове підвищення акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) до 2025 року дозволить забезпечити поступове збільшення надходжень до державного бюджету, зберегти робочі місця, насамперед у малому бізнесі, перспективу збільшення іноземних інвестицій у створення в Україні високотехнологічного експортно-орієнтованого виробництва.