Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Поступове підвищення ставки акцизу на ТВЕН збільшить доходи бюджету

Федерація роботодавців вітає рішення Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо поступового підвищення ставки акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН).

Нагадаємо, що минулого тижня члени профільного парламентського Комітету в рамках розгляду законопроекту 4278 підтримали підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 200% від чинної у 2020 році та наступне щорічне підвищення 30% у 2022-2025 роках. Це дозволить зрівняти ставки акцизного податку на ТВЕН у 2025 році із ставкою акцизного податку на звичайні сигарети поступово.

Перегляд ставки акцизного податку на ТВЕН дозволить змінити абсолютно незбалансоване рішення про зростання акцизу на такі тютюновмісні вироби на 320% у 2021 році, яке було передбачено законом № 466.

За розрахунками експертів ФРУ реалізація прийнятої Комітетом пропозиції збільшить доходи державного бюджету з акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 2,6 млрд грн. Адже запропонований темп підвищення ставки акцизного податку стримуватиме зростання нелегального ринку тютюновмісних виробів, на відміну від руйнівного підвищення на 320%, яке призведе до трикратного зменшення обсягу легального ринку ТВЕН.

tutun

Переконані, що послідовна і прогнозована політика держави у сфері акцизного оподаткування тютюновмісних виробів дозволить забезпечити баланс інтересів держави і бізнесу, зберегти робочі місця та зміцнити довіру інвесторів до України.