Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Польща зобов’язалася суттєво збільшити кількість дозволів для українських автоперевізників

10 лютого відновляться транзитні вантажоперевезення залізницею через українську територію до Польщі. Також польська сторона вперше за останні 7 років зобов’язалася суттєво збільшити кількість дозволів для українських автоперевізників. ФРУ вітає позитивні зрушення!

Про це сьогодні повідомляє Мінінфраструктури.

Федерація роботодавців послідовно висловлювала принципову позицію щодо критичної важливості для наших виробників та перевізників вирішення ситуації, пов’язаної з нестачею транзитних та універсальних дозволів на міжнародні автомобільні перевезень з боку держав-членів ЄС, в першу чергу Республіки Польща.

ФРУ протягом низки років неодноразово зверталася до Уряду, польських роботодавців щодо необхідності максимально докласти спільних зусиль держави та бізнесу на всіх рівнях для вирішення цього питання.
Тож вітаємо перші позитивні зрушення.

«Після кількох етапів складних перемовин спільними зусиллями були напрацьовані конкретні рішення для виходу з тривалої траспортної кризи. Зокрема, польська сторона вперше за останні 7 років зобов’язалася суттєво збільшити кількість дозволів для українських автоперевізників. Уже найближчим часом чекаємо від наших колег документальне підтвердження цьому.

Завдяки спільній роботі залізниць двох країн, уже з 10 лютого 2022 року Укрзалізниця зможе зняти заборону на перевезення транзитних вантажів Україною до Польщі», - розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Нагадаємо, 31 січня 2022 року було прийнято Спільну заяву Міністрів інфраструктури України та Польщі, яка зокрема передбачає:

▪️ якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням

▪️ суттєве збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахуванням потреб українських та польських автоперевізників

▪️ розроблення спільного плану дій щодо підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Польщі та України.