Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Підписано нову тристоронню Генеральну угоду між роботодавцями, профспілками та Урядом на 2019-2021 рр.

З боку роботодавців документ підписав Голова СПО роботодавців та Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, від Уряду - Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр соціальної політики Андрій Рева, від профспілок – Голова ФПУ Григорій Осовий.

Дмитро Олійник зазначив, що сьогоднішня подія, безумовно, є ключовою з точки зору розвитку та функціонування соціального діалогу, який завдає напрямок розвитку країни.

Досвід європейських держав (Данія, Німеччина) доводить, що особливого успіху досягли ті з них, де має місце постійний соціальний діалог, де розроблення реальної соціально-економічної політики погоджується з роботодавцями та профспілками.

ГенУгода2019 1

Голова Ради ФРУ торкнувся і підсумків виконання попередньої Генеральної угоди.

"Серед досягнень попередньої Генугоди, безумовно необхідно відзначити підвищення мінімальної заробітної плати. Не зважаючи на те, що ми обережно до цього ставилися, з точки зору сьогоднішнього дня можна сказати, що це рішення було правильним. Потрібно було дати імпульс і сфері детінізації заробітної плати, і гідного ставлення до працюючих.

Особливо з урахуванням того, що сьогодні ринок праці став реальним ринком, людина отримала можливість вибирати, залишитися їй на нинішній роботі, перейти на інше підприємство або взагалі виїхати працювати за кордон.

ГенУгода2019 2

Водночас маю зауважити, що єдиний шанс того, що зарплата продовжить так само збільшуватися і далі - активне зростання економіки.
Зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2015-2016 роках також було правильним кроком.

Забезпечення погашення заборгованості держави по ПДВ і повернення переплат по податку на прибуток. Загалом Уряд виконав ці вимоги. Нам вдалося цього добитися. І це серйозний показник для членів ФРУ.

Позитивним фактором також є впровадження основ дуальної освіти і національної системи кваліфікацій.

Водночас 23 серпня 2016 року нам пообіцяли, що буде створено Національний комітет розвитку промисловості, який особисто очолить Прем'єр-міністр, а також, що за участі реального сектору промисловості буде розроблено стратегію промислової політики України.

Комітет було створено і Прем'єр його очолив, але проект Стратегії розвитку промисловості, яку розробило Міністерство економіки, ми відхилили у рамках діяльності комітету.

Адже цей проект Стратегії розвитку промислового комплексу України на період до 2025 року, на думку Федерації роботодавців України, містить відсутність комплексного підходу та неузгодженість дій, які мають стати відповіддю на низку глобальних викликів для національної промисловості.
Саме тому продовжуємо наполягати на тому, що цей документ має бути змістовно доопрацьований з врахуванням реального стану економіки та промисловості України, а також з урахуванням зауважень та пропозицій роботодавців.

ГенУгода2019 3

Хоча слід зазначити, що Комітетом було напрацьовано багато корисних і позитивних ініціатив, які було втілено в життя, наприклад, компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Поки що не імплементовані, але є позитивні напрацювання щодо компенсації виробникам дорожньої техніки.

Наприклад, зміни в законі про публічні закупівлі по суті є ключовими тезами законопроекту «Купуй українське». На сьогодні Комітет національної промисловості, на жаль не працює, через блокування його ініціатив.

Також нам публічно обіцяли призначити першого заступника з розвитку промисловості за поданням роботодавців і профспілок, але цього досі не відбулося.
Я вважаю що, якби була синергія роботи Комітету, кадрової політики і реалізації стратегії – ми могли б досягти більшого.

Нова Генеральна угода. Переговори тривали майже півтора роки. Вважаю, що сторонам вдалося підготувати в результаті досить збалансований документ, який, у кінцевому підсумку, спрямований на розвиток вітчизняної економіки, зайнятості та підвищення рівня соціальних стандартів для кожного окремого працівника.
Ми, роботодавці, переконані, що досягнення суспільного добробуту є метою, до якої мають прагнути учасники соціального діалогу.

Відповідальність, яку на нас покладено, не дає нам права залишатися осторонь не лише питань власне ведення бізнесу, а й складних економічних та соціальних процесів, які сьогодні відбуваються у нашій країні.

І саме добробут для всіх є головною метою, яку ми поставили перед собою у програмі прискореного економічного розвитку, написаної представниками бізнесу – Маніфесті роботодавців України.

Він є нашою відповіддю на питання що і, найголовніше, як робити, щоб змінити ситуацію, він містить відповіді на найгостріші питання розвитку вітчизняної економіки.
І значну частину його пунктів у тому чи іншому вигляді містить нова Генеральна угода.

Зокрема, йдеться про створення умов розвитку внутрішнього ринку та виробництва на території України продукції з високою доданою вартістю, зниження імпортозалежності економіки, підтримку українського експорту, подальшу дерегуляцію господарської діяльності, профорієнтацію молоді, професійну та професійно-технічну освіту, легалізацію зайнятості та оплати праці, соціальному захисту працюючих, скороченню розриву у рівнях оплати праці в небюджетній та бюджетній сферах.

ГенУгода2019 4

Всі ці пункти мають допомогти вирішити проблему, яку ми вважаємо ключовим викликом сьогодення, що постає перед Україною – масової трудової міграції.
За даними ООН, Україна сьогодні потрапляє до списку десяти лідерів серед країн походження міжнародних мігрантів (поряд з Індією, Мексикою, Російською Федерацією, Китаєм, Бангладеш, Пакистаном, Філіппінами, Афганістаном).

У середньому кожної хвилини Україну залишають двоє осіб. І переважна їх частина – саме трудові мігранти.

Це люди, на освіту яких держава витрачала кошти , починаючи з дитячого садочка, потім у школі, виші чи коледжі, на робочому місці. І тепер ми втрачаємо найбільш кваліфікованих, талановитих та працьовитих. А з ними країну залишають компетенції.

Частка розвинених країн, які заохочують імміграцію, збільшилася з 2%. до понад 20, а тих, що заохочують в'їзд іноземних висококваліфікованих працівників, сягнула 60%.

Аналітики кажуть, що, якщо параметри основних показників розвитку економіки в Україні у довгостроковій перспективі стабілізуються на рівні 2016-2017 рр. (тобто суттєво не покращаться), перехід тимчасової зовнішньої трудової міграції у безповоротну форму посилиться, масштаби виїзду за кордон зростуть.
За погіршення ситуації міграція з України буде ще інтенсивнішою, різко посилиться виїзд висококваліфікованих спеціалістів, гострий брак яких вже зараз у повній мірі відчуває українська економіка.

ГенУгода2019 5

Наші люди їдуть створювати додану вартість, збільшення ВВП та високий рівень життя у інших країнах. Товари, які вони там виробляють, повертаються до нас у вигляді імпорту, який знищує нашу промисловість. Робочих місць стає менше, підвищувати зарплату – все важче. Як наслідок, люди їдуть. Коло замкнулося. 

У нас фактично відбувається згортання виробництва продукції з високою доданою вартістю, відповідно, кількість робочих місць зменшується.

Нами сформовано перелік законопроектів, які потребують негайної уваги керівництва країни, представників влади та народних депутатів, прийняття у Парламенті для того, щоб економіка України мала змогу розвиватися, а люди – отримувати гідні умови праці та зарплату, а бюджет – зростаючі надходження.

Якщо наш план економічного розвитку буде спільними зусиллями, у тому числі завдяки реалізації нової Генеральної угоди, реалізовано, країна отримає новий поштовх до розвитку, нові виробництва та робочі місця, вищі зарплати і соціальну стабільність. А українці – стимул жити та працювати в Україні.

Українські роботодавці готові працювати заради ДОБРОБУТУ ДЛЯ ВСІХ! Та закликають до цього усіх однодумців", - сказав Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

З повним текстом нової Генугоди можна ознайомитися тут