Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Підходи до акцизного оподаткування ТВЕН необхідно змінити – дослідження Аналітичного центру ФРУ

Аналітичний центр Федерації роботодавців України провів дослідження питань оподаткування акцизним податком тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН), тенденцій розвитку цього ринку в Україні та Європейському Союзі і необхідних кроків збалансування інтересів бізнесу і завдань забезпечення надходжень до державного бюджету.

Після кардинального підвищення у 4,2 рази ставки акцизного податку на ТВЕН з 1 січня 2021 року спостерігається раніше прогнозована ФРУ тенденція до зростання частки нелегального ринку, яка у жовтні складає близько 2%.

Крім того, негативний вплив на легальний ринок ТВЕН також спричиняє висока тінізація ринку рідин для електронних сигарет.

Ризики подальшого зростання частки нелегальної торгівлі ТВЕН на ринку України зумовлюють перегляд підходів до оподаткування цієї продукції у напрямку відмови щонайменше на 3 роки від подальшого підвищення ставки акцизного податку.

З матеріалами дослідження Аналітичного центру ФРУ щодо оподаткування тютюновмісних виробів для електричного нагрівання можна ознайомитись за посиланням.

 

Дослідження

 e smoke TVEN web